Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

14 червня, 00:00

Як Україна бореться з торгівлею людьми

Україна потрапила до списку країн зі значною кількістю жертв торгівлі людьми і невідповідністю вимогам ліквідації важких форм торгівлі людьми відповідно до Доповіді про торгівлю людьми 2007 року Державного департаменту США, передає korespondent.net з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Доповідь презентувала у вівторок державний секретар США Кондолізза Райс. У ній Україну віднесено до групи країн, яким необхідно приділяти особливу увагу в зв’язку з недостатніми зусиллями з її боку в боротьбі проти торгівлі людьми. «Якщо зусилля України в цьому напрямку зростуть, то її буде переміщено в категорію, що вище ніж ця група. Якщо Україна не збільшить свої зусилля, то відповідно до законодавства США це може негативно позначитися на американській допомозі Україні», йдеться в повідомленні посольства. У доповіді Держдепартаменту США вказується, що Україна не змогла надати докази того, що вона додає більше зусиль для того, щоб відповідати стандартам протидії торгівлі людьми, особливо в частині захисту жертв і покарання засуджених торговців. Наприклад, з 86 торговців, що їх було обвинувачено і засуджено в 2006 році, 47 одержали тільки умовне покарання. Водночас зазначається, що Україна додає чимало зусиль, щоб боротися з явищем торгівлі людьми. Зокрема, у 2006 році прикордонна служба закрила дев’ять каналів для переправляння людей, перешкодила продажу 43 жінок і затримала 29 торговців. Посольство США наголошує, що наразі працює з урядом України в напрямку боротьби з торгівлею людьми. «Ми готові допомогти Україні збільшити зусилля, щоб відповідати стандартам у цій сфері», заявляє американське посольство. Державний департамент США готує щорічно за запитом конгресу доповідь про торгівлю людьми щодо всіх країн світу. Мета доповідей — стимулювання до дій і створення партнерських зв’язків по усьому світу в боротьбі проти торгівлі людьми. В свою чергу представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні повідомило, що з 1991 року жертвами торгівлі людьми стали 100 тисяч осіб.

Квиток на «Євро-2012» — по паспорту

Віктор Ющенко підписав закон про організацію й проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні. Про це у вівторок повідомила прес-служба Президента. Закон, прийнятий парламентом 19 квітня, визначає першочергові заходи, спрямовані на створення необхідних умов для організації й проведення фінальної частини чемпіонату з футболу «Євро-2012», передає Інтерфакс-Україна. Зокрема, згідно із законом, звільняються від обкладання митними зборами операції при ввезенні (пересилці) на митну територію України товарів, які не виготовляються в Україні; виготовляються, але не відповідають технічним характеристикам світового рівня й вимогам спортивних організацій. Така пільга надаватиметься господарським суб’єктам із метою використання цих товарів для будівництва (капітального ремонту, реконструкції, розширення) та оснащення (придбання обладнання та інвентарю) спортивних споруд, що передбачені щорічним комплексним планом заходів щодо підготовки й проведення чемпіонату. Під час проведення «Євро-2012» передбачається встановлення заборони на пряме й непряме використання в будь-якій формі без дозволу УЄФА будь-якого найменування, позначення, а також знака або іншого об’єкта права інтелектуальної власності УЄФА; недозволений маркетинг. Усі іноземці з дійсними паспортними документами, які приїжджатимуть на чемпіонат як глядачі, отримають візи й в’їжджатимуть на територію України без попереджень, за винятком обмежень, встановлених Законом «Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства». Іноземці, які в’їжджатимуть в Україну в період проведення чемпіонату, матимуть право ввозити в Україну іноземну валюту й дорожні чеки в іноземній валюті на загальну суму, яка не перевищує $30 тис., або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземної валюти. Ввезення й вивіз іноземної валюти й дорожніх чеків у іноземній валюті в сумі, яка не перевищує $10 тис., або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті, здійснюється на умовах усного декларування митним органам. Продаж квитків на футбольний матч у період проведення «Євро-2012» здійснюватиметься по документах, що засвідчують особу, з обов’язковим зазначенням в квитку прізвища, ім’я особи й номера пред’явленого документа.

ФФУ «зберегла» Олега Блохіна на посаді тренера збірної

Сьогодні на засіданні виконкому Федерації футболу України було прийнято кілька важливих рішень. По-перше, щодо скликання позачергового конгресу ФФУ. Він відбудеться 14 вересня поточного року, повідомляє sport.oboz.ua. На ньому розглядатиметься питання про переобрання керівного складу федерації, включаючи її президента Григорія Суркіса, до 2012 року. Це рішення ухвалене у зв’язку з перемогою України та Польщі в тендері на проведення фінальної стадії чемпіонату Європи 2012 року. Суркіс обійняв посаду президента ФФУ 2000-го та був переобраний 2004 року. Наступні вибори мали відбутися 2008-го (голову федерації обирають терміном на чотири роки). Виконком ФФУ затвердив рішення Центральної ради ПФЛ про ліміт легіонерів наступного сезону. У складі однієї команди вищої ліги одночасно на полі може бути не більше семи іноземців, у складі команди першої ліги — не більше трьох. При цьому виконком ФФУ скасував рішення Центральної ради ПФЛ щодо ліміту на легіонерів у турнірі дублерів. Розглядалася пропозиція щодо посилення ліміту на легіонерів на сезон 2008/2009 до шести іноземців, але це питання так і не було поставлене на голосування. Його розглянуть наступного міжсезоння. Головний тренер збірної України Олег Блохін, який був присутній на засіданні, буквально перед голосуванням підтвердив: якщо ліміт не буде посилений, він залишить збірну. Виконком ФФУ, вочевидь, вирішив «зберегти» його на цій посаді. Разом із тим виконком ФФУ залишив у силі податок на заявку командами кожного нового легіонера, проти якого раніше виступила більшість клубів вищої ліги. Цей податок залишиться й як і раніше дорівнюватиме 15 000 доларів за кожного нового заявленого іноземця.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати