Коротко / УКРАЇНА
«Наша Україна» та БЮТ «замахнулися» на силовиків
Фракції «Наша Україна» та БЮТ внесуть на розгляд Верховної Ради України проекти постанов про звільнення Василя Цушка з посади міністра внутрішніх справ України й Олександра Медведька — з посади генерального прокурора України. Лідер БЮТ Юлія Тимошенко пояснила таке рішення обох фракцій тим, що зараз необхідно припинити «політизованість, криміналізованість і корумпованість силових структур». Вона зазначила, що сьогодні всі можуть спостерігати, що кримінальні авторитети розставляються на ключові посади в МВС і прокуратурі. «Це означає, що сьогодні криміналізуються силові структури, тому що на чолі поставлені люди, які сповідують виключно політичні тенденції в управлінні силовими структурами», — зауважила лідер БЮТ. Лідер БЮТ наголосила, що обидві фракції пропонуватимуть усім політичним силам, Президентові України, уряду, прем’єрові й Верховній Раді консенсусом призначити нових очільників МВС і Генпрокуратури. Чи вдасться опозиції звільнити Медведька і Цушка? Звичайно, ж ні. Коаліція не здасть «своїх людей», особливо зараз, коли готуються «Марші справедливості» на Київ. Так що подібні заяви можуть лише дещо зіпсувати настрій добродіям-силовикам. Але й абсолютно некорисною таку ініціативу також назвати не можна: «Нашій Україні» й БЮТ зараз важливо продемонструвати єдність і готовність до рішучих дій. До того ж критика влади — основна функція опозиції, Олена ЯХНО, «День».
Олександра Фельдмана обрано членом Міжнародної ради лідерів
Народний депутат України Олександр Фельдман був обраний членом Міжнародної ради лідерів Центру Симона Візенталя. Рада лідерів складається з високопоставлених і визнаних лідерів міжнародного рівня, які роблять помітний внесок у боротьбу з екстремізмом, ксенофобією, нетерпимістю та тероризмом. Члени ради відіграють важливу роль у роботі Центру Візенталя з національними урядами та всесвітніми організаціями. Центр має офіційний консультативний статус в ООН, ЮНЕСКО, ОБСЄ та Раді Європи. У зв’язку з обранням на адресу Фельдмана надійшло поздоровлення від відомого кінопродюсера Джефрі Катценберга, який є головою Міжнародної ради лідерів, і керівника Центру Марвіна Хайера. У ньому говориться, що діяльність Олександра Фельдмана широко відома у світі, а його ініціативи у боротьбі з екстремізмом і ксенофобиєю надзвичайно важливі для діяльності Центру. Центр Симона Візенталя був створений 1977 року як незалежна організація, робота якої спрямована на пропаганду ідей толерантності, а також — боротьбу з виявами ксенофобії, нетерпимості й екстремізму. Окремим напрямком у роботі Центру є збереження пам’яті жертв Голокосту. Штаб-квартира організації мiститься у Лос-Анджелесі. Офіси Центру діють також у Торонто, Парижі, Єрусалимі та Буенос-Айресі.
Мирослава Гонгадзе прокоментувала нагородження Потебенька
Вдова журналіста Георгія Гонгадзе Мирослава Гонгадзе вважає нагородження президентом Віктором Ющенком екс-генпрокурора Михайла Потебенька орденом Ярослава Мудрого заохоченням до злочинної діяльності. «Нагороду президентом Потебенька за «внесок у розвиток правової держави» я сприйняла як відвертий ляпас в обличчя», — сказала Мирослава в інтерв’ю ІМІ. На її думку, Потебенько є одним з тих, хто винен у смерті Гонгадзе. «Саме до Потебенька Георгій звертався з офіційним листом щодо стеження за ним. Тоді Генпрокуратура практично проігнорувала цю заяву, що у результаті, як показало розслідування та судовий процес над причетними до вбивства, привело до смерті Георгія», — пояснила вона. «Для мене нагорода Михайлу Потебеньку від президента Ющенка — це знак схвалення та заохочення подібної злочинної діяльності у майбутньому», — додала вона. Коментуючи намір Потебенька судитися з тими, хто сумнівається в його ефективності під час розслідування вбивства Георгія Гонгадзе, вдова журналіста висловила думку, що Потебенько повинен судитись з Європейським Судом з прав людини, який визнав діяльність ГПУ до грудня 2004 року неефективною, передає www.pravda.com.ua.
Єдиний ювелірний ескіз Врубеля втілено в життя
Брошка тонкої та вишуканої роботи — ювелірна прикраса, виконана за ескізом геніального художника Михайла Врубеля. Унікальне креслення — ескіз — незбагненно й містично, близько 120 років пролежав у запасниках київського Музею російського мистецтва. Виправити волю історії запропонували одному з провідних в Європі ювелірному дому «Лобортас і Карпова». Брошка за ескізом Врубеля стане символом єднання двох слов’янських культур — російської та української. Ескіз прикраси назвали «Подвійна підкова», що також символічно. Він являє собою креслення, де, зі властивою Врубелю скрупульозністю, пророблені найдрібніші деталі: художник зобразив предмет у натуральну величину, у двох проекціях. Директор київського Музею російського мистецтва Юрій Вакуленко розповів, що в Михайла Врубеля було багато замальовок ювелірних прикрас, які потім використовувалися в його роботах як деталі композиції. «Подвійна підкова» в жодному його творі не фігурувала, але була характерною ознакою тієї епохи. Це було посланням Врубеля з минулого нам, його нащадкам, містком між віками, нарешті продемонстрованому світу в усій пишності. У прикрасі використані золото, 18 діамантів і 18 сапфірів. Автор проекту — директор київського Музею російського мистецтва Юрій Вакуленко. Арт-директор проекту — Ірина Карпова, ювелірний дім «Лобортас і Карпова». Художник макета — Сергій Ющенко, майстер-ювелір — Іван Артеменко, майстер-гравер — Ігор Коропов, підготовка до закріпки — Сергій Омельянчук. Меценат проекту — Сергій Бродович.
Випуск газети №:
№42, (2007)Рубрика
День України