Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

15 лютого, 00:00

Секретаріат Президента критикує Кабмін

У Секретаріаті Президента занепокоєні ситуацією, що склалася з призначенням голів районних державних адміністрацій. «На рівні уряду блокуються пропозиції, які б дали можливість розв’язати ситуацію з кадровими призначеннями», — заявив заступник керівника Секретаріату глави Української держави Віктор Бондар. В. Бондар також назвав «неконструктивним» співробітництво уряду та обласних адміністрацій, у результаті чого склалася така ситуація, повідомляє korrespondent.net з посиланням на Інтерфакс-Україна. «На жаль, склалася ситуація, коли призначення голів районних адміністрацій відбувається за представленням уряду згідно з новим порядком, затвердженим Конституцією України, відповідними законами і нормативними актами, і ми отримали ситуацію, коли за кілька місяців з боку уряду ми фактично не отримували документів щодо призначення голів районних адміністрацій», — зауважив заступник голови Секретаріату на брифінгу в середу, 14 лютого. При цьому, за словами Бондаря, це відбувалося незважаючи на те, що голови обласних адміністрацій належним чином направляли документи в Секретаріат щодо кандидатур на заміщення вакантних посад у районних адміністраціях. Чиновник повідомив про те, що з 502 посад голів районних адміністрацій вакантними залишаються 67 посад. Таким чином, за його словами, майже кожний шостий район не забезпечений належним керівництвом і не має економічного, соціального і політичного захисту.

У Президента буде своє видання

У спікера є «Голос України», у прем’єра — «Урядовий кур’єр». А в Президента що? Очевидно, Віктору Ющенку також захотілося друкувати закони, адже вчора він підписав указ про заснування інформаційного бюлетеня «Офіційний вісник Президента України». В указі зазначається, що інформаційний бюлетень «Офіційний вісник Президента України» є офіційним виданням, в якому публікуються державною мовою закони України, чинні міжнародні договори, укази та розпорядження Президента України. А фундатором видання стане Державне управління справами, повідомляє Олена ЯХНО , «День».

Від 628 — до 17500 гривень

Учора у Кам’янці-Подільському публічно віддали земельну ділянку площею 18 квадратних метрів за 17,5 тисячі гривень річної орендної плати. «Характерною особливістю події, що жваво обговорюється громадськістю, є та, що стартова ціна оренди була значно нижчою — 628 гривень», — повідомив «Дню» завідувач організаційно-контрольного відділу міської ради Валерій Клименко. За право одержати цю ділянку для облаштування «зупинки громадського транспорту з комерційним блоком» завзято змагалися четверо учасників відкритого конкурсу. Бізнесові можливості трьох будівників капіталізму із стародавнього міста над Смотричем вичерпалися аж тоді, коли четвертий конкурент назвав «захмарну» ціну — 17500 гривень. І то за тієї обставини, що омріяні претендентами 18 квадратних метрів Кам’янця-Подільського — віддалені від центру, на вулиці Червоноармійській, і призначені тільки для встановлення малих архітектурних форм. «Це вже 24-й конкурс в історії міста. А перший відбувся у лютому 2004-го. Торік громада одержала від оренди землі 1 мільйон 17 тисяч гривень. Ці гроші використовуються для соціально-економічного розвитку», — продовжив Валерій Клименко. Відтак звернув увагу на те, що в місті вже давно покладено край чуткам і припущенням про те, що місцева влада роздає комерсантам ділянки, як кажуть, з-під поли, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

У Локачах вже немає комуністів...

Невеликий райцентр на Волині здивував регіон незвичайним вчинком членів районної організації Комуністичної партії України. На своїх зборах вони одноголосно вирішили припинити членство у партії, ліквідувати районний осередок та п’ять первинних «ячейок». І так само одноголосно подали заяви про перехід у партію «Батьківщина». Причину такого вчинку колишні комуністи вказали у протоколі за номером 13: «Немає грошей на внески для розкішного життя депутатів від КПУ». Цікаво, що колишня партійна «ячейка» Локачинського району дислокувалася в одному невеличкому селі з промовистою назвою Кути. Чи знайдуть тепер політики місцевого значення у «Батьківщині» те, що втратили у компартії, чи вийдуть з глухого кута, в котрий, як вважають, загнали їх керманичі партії, покаже час, повідомляє Наталія МАЛІМОН , Волинська область.

Південмашівців оголосили бракоробами?

Українські ракетники називають повідомлення російських ЗМІ такими, що не відповідають дійсності щодо провини заводу «Південмаш» в аварії ракети-носія «Зеніт-3SL», яка сталася 31 січня 2007 року під час запуску за міжнародною космічною програмою «Морський старт». За словами начальника Центру інформаційних зв’язків ГКБ «Південне» Юрія Мошненка, попередній висновок комісії, до якої входять українські та російські фахівці, повинен з’явитися за існуючою домовленістю лише у березні. «Ні з комісії, ні з ГКБ «Південне», — повідомив Ю. Мошненко, — інформація щодо провини «Південмаша» не виходила. На даний момент розглядається близько 50 версій того що трапилося, тому вдаватися до будь-яких висновків поки що рано». Як повідомляють в ГКБ «Південне», зараз члени комісії вирушили до США, для того, щоб обстежити в порту базування Лонг-Біч (Каліфорнія) плавучу платформу «Одіссей», потерпілу від вибуху ракети-носія. Її повинні доставити у порт з екваторіальної зони Тихого океану лише 17 лютого.

У той же час російські ЗМІ, з посиланням на неназване джерело, розповсюджують інформацію про те, що члени комісії після аналізу телеметричних даних прийшли до висновку про заводський брак, який був допущений на «Південмаші». Згідно із цією версією, вибух ракети-носія «Зеніт» стався через порушення подачі рідкого кисню з паливного бака до двигуна. Раніше висловлювалися припущення, що причиною аварії могли бути неполадки у самому двигуні першого ступеня — РД-171, який постачається на «Південмаш» із російського заводу у Хімках.

Російська преса повідомляє також про те, що вибух «Зеніту» може призвести до серйозних наслідків. Передусім, через ремонт плавучого космодрому пуски за програмою «Морський старт» будуть припинені майже на півроку. Це зумовить зрив планів міжнародного консорціуму — замість шести пусків 2007 року вдасться здійснити лише три—чотири. Крім того, вже зараз Міноборони Росії припинило роботи із підготовки до запуску однотипної ракети-носія «Зеніт-2М» із супутником військового призначення «Цілина-2», яка повинна була стартувати з Байконура 1 березня. Насторожилися й американці, які відклали запуск свого носія «Атлас-5» із шістьма супутниками на борту до офіційного оприлюднення причин аварії «Зеніту». Справа в тому, що на першому ступені «Атласу-5» встановлений російський двигун РД-180, створений на основі РД-171, який випускається Хімкинським НПО «Енергомаш» і використовується на «Зеніті», повідомляє Вадим РИЖКОВ , «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати