Коротко / УКРАЇНА
Театральні зустрічі на Сіверщині
На сцені Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Шевченка відбулося урочисте відкриття XXII-го Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі». На Сіверський землі цей форум був започаткований у1990 р. як символ дружби між трьома народами — українським, російським і білоруським. Чернігівці та гості міста, крім вистав зарубіжних учасників фестивалю з Брянська, Гомеля, Могильова, зможуть подивитися вистави вітчизняних творчих колективів — київських, криворізького, луганського, львівських театрів. Відкрив фестиваль Гомельський обласний театр драми, постійний учасник всіх фестивалів, п’єсою Сомерсета Моема «Недосяжна». За жанром це любовний шантаж на дві дії. У виставі ставиться одне з вічних питань, яке тривожить закоханих у всі часи: одруження — це продовження кохання чи катастрофа у фіналі? Відповісти нелегко, особливо, коли за плечима серйозний життєвий досвід, як у героїв п’єси Моема. Та все ж заради любові вони готові на все! Ну, майже на все... Великий знавець людських сердець Сомерсет Моем казав, що «найбільша трагедія життя не в тому, що люди гинуть, а в тому, що вони перестають кохати!», повідомляє Віктор КОШМАЛ, Чернігів.
Володимир РИБАК: Губернатори не балотуватимуться на виборах
Голови облдержадміністрацій не балотуватимуться на виборах до Верховної Ради 2012 року. Як передає УНІАН, про це на брифінгу в Тернополі заявив перший заступник голови Партії регіонів Володимир Рибак, коментуючи обрання губернатора Тернопільщини Валентина Хоптяна головою обласної організації Партії регіонів. «Голови обласних організацій нашої партії в більшості областей очолюють облдержадміністрації. Ми прийняли рішення, що вони не балотуються, їхнє завдання — забезпечити проведення виборів, щоб не було порушень і щоб спостерігачі могли нормально працювати», — пояснив В. Рибак. Він додав, що на виборах 2012 року Партія регіонів також змінить підходи до формування списку кандидатів. «Зараз у Верховній Раді переважають депутати з Київщини. Ми ж вважаємо, що мають бути депутати з усіх областей. Тому за мажоритарними округами в областях від нас балотуватимуться авторитетні в цьому краї особи», — сказав В. Рибак. Список кандидатур, за його словами, голови обласних організацій Партії регіонів уже передали до Києва. «Вони дали прізвища, тепер ми перевіряємо. Бо наше завдання — виграти вибори. Будемо робити кілька соціологічних досліджень і не все будемо казати в регіони. Вивчатимемо, хто найбільш авторитетна людина, того й делегуватимемо. Не виключаємо, що ця людина може і не бути в Партії регіонів», — сказав В. Рибак.
У Києві зникають археологічні пам’ятки
Інвентаризація центрального історичного ареалу Києва виявила зникнення 52 археологічних пам’яток. Про це заявив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець під час обговорення Історико-архітектурного опорного плану Києва, який є складовою Генерального плану до 2025 року, на Консультативній раді Головного управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київради (КМДА), повідомляє УНІАН. «У нас є хороша новина: у Києві з 2042 археологічних пам’яток усе ж залишилося 1990, з яких лише 13 — у критичному стані. Тож рейдерам і забудовникам ще нищити їх і нищити», — заявив О. Бригинець. Голова комісії наголосив на тому, що потрібно звернути особливу увагу на іншу цифру: за останні роки в Києві зникло 52 пам’ятки. Це лише ті пам’ятки, які мали офіційний статус, підкреслив він. «Додайте до цього безліч будинків, які на догоду власників, що мріяли їх знести, не отримали такого статусу або були позбавлені статусу пам’ятки», — зауважив О. Бригинець. Депутат Київради переконаний, що кияни «мають стати поперек шляху влади і забудовників, бо іншого способу врятувати Київ немає. Оскільки ні КМДА, ні Київради на це не здатні».
Випуск газети №:
№194, (2011)Рубрика
День України