Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

27 січня, 00:00

Україна бажає стати нафтовим мостом між Росією та Європою

Наша країна може об’єднати зусилля Росії й Європи із збільшення поставок енергоносіїв на європейські ринки й готова запропонувати ряд проектів із модернізації українських нафто- та газотранспортних систем, заявив прем’єр-міністр України Віктор Янукович у Давосі (Швейцарія) на пленарній сесії Всесвітнього економічного форуму «Енергетика-2007: нова ера нафтополітики». «Ми сприймаємо себе як надійного учасника цього процесу. Ми повинні об’єднати зусилля експортерів, транзитерів і споживачів енергоносіїв», — зауважив Янукович. За його словами, Україна пропонує побудувати надійні взаємовідносини зі своїми партнерами, аби ці відносини «забезпечили той рівень енергетичної безпеки, який надаватиме гарантії ефективного функціонування економік держав». Відповідаючи на питання модератора пленарної сесії, що відчуває Україна, будучи залежною у поставках енергоносіїв із Росії, Янукович повідомив, що Київ ставиться до цього питання «з точки зору партнерських відносин із Росією», необхідності будувати ці відносини на взаємовигідних умовах. Він також наголосив, що Росія є постачальником енергоресурсів, у той час як Україна їх транспортує до Європи. Україна, за словами Януковича, вивчає перспективи участі у видобутку вуглеводнів, як на території Росії, так і спільно з Росією на території третіх країн. «І відносини ми ці бачимо як довгострокові і партнерські», — сказав він. При цьому він також зазначив, що питання зниження поставок енергоносіїв із Росії до України «стояло і стоятиме постійно», наголосивши, що Україна прагнутиме до збільшення власного видобутку енергоресурсів як на своїй території, так і на території інших країн. За словами прем’єра, Україна збирається залучати енергоресурси передусім країн Каспійського басейну.Під час виступ на інтерактивній конференції «Куди прямує Україна», Янукович заявив, що уряд України готовий дати всі необхідні гарантії прибутковості інвестицій в українську економіку. За його словами, інвестиції потрібні для реалізації програми, основними компонентами якої є введення енергозберігаючих технологій, збільшення власного газо- й нафтовидобутку, посилення ролі України як транзитної держави за рахунок будівництва нових газопроводів і модернізації існуючих, диверсифікації джерел енергопостачання. Прем’єр також пообіцяв поліпшити умови ведення бізнесу в Україні. За його словами, найближчим часом уряд передасть до Верховної Ради необхідні законопроекти, які значно спростять ведення бізнесу в Україні.

Григорiя Суркіса обрано членом виконкому УЄФА

Президента Федерації футболу України Григорія Суркіса обрано членом виконкому УЄФА на 31-му черговому Конгресі організації в німецькому місті Дюссельдорф, передає Інтерфакс. З 2004 року Г. Суркіса було кооптовано членом виконкому УЄФА (без права голосу). З 1996 по 2000 рік він був президентом Професійної футбольної ліги і віце-президентом Федерації футболу України. З серпня 2000 року очолює ФФУ. У липні 2004 року його було переобрано на посаду глави ФФУ на другий термін. Вiн член комітету національних асоціацій ФІФА з грудня 2000 року і Комітету професійного футболу УЄФА з серпня 2002 року. З 2006 року є віце-президентом Національного олімпійського комітету України.

Нововведення на Інтері тривають

Учора робочий день журналістів телеканалу «Інтер» розпочався з невдоволення співробітників каналу з приводу того, що новий менеджмент має намір виплатити всім працівникам зарплату за січень не повністю, мотивуючи це зниженням рейтингів каналу і пообіцявши «розібратися та знайти винних», повідомляє www.telekritika.kiev.ua. Згідно з інформацією, наданою джерелом, скорочуючи офіційні зарплати, керівництво може вдатися до посилення контролю за журналістами, а також змусити частину колективу залишити канал. Невдоволені журналісти (близько 50 осіб) готові до публічного протесту. Але інформацію щодо того, що можлива голодовка, вчора на прес-конференції у приміщенні Інтера було спростовано. Також на каналі плануються кардинальні зміни у сітці мовлення. Крім зняття з ефіру програми «Перша експедиція», буде припинено вихід ранкового блоку «Ранок із Інтером». Чи будуть понад 80 співробітників каналу, зайнятих у цьому проекті, переведені на іншу роботу — невідомо. Також з ефіру знімуть програму «Comedy Club Ukraine». А програму «Один у полі» перенесуть на 13:00. Причина конфлікту полягає у специфічних умовах трудових договорів, підписаних усіма працівниками Інтера. Трудова угода передбачає, що лише 60% зарплати є фіксованою ставкою, тоді як 40% — премія, яка може бути скорочена. Випадки, коли цю премію скорочували окремим працівникам із поважної причини, виникали і раніше, але вперше це було вчинено по відношенню до всього колективу. Однак найбільше обурення колективу викликало те, що рішення про урізання зарплати з 1 січня (заднім числом) було ухвалено без попередження. За останніми даними, керівництво телеканалу пообіцяло, що 99% працівників отримають стару зарплату, а вже 15 березня буде розроблено новий трудовий договір. Варто нагадати, що напередодні у телеканала «Інтер» змінився власник — компанія «Укрмедіапроект» придбала 61% акцій телекомпанії. Крім того, серед власників телеканалу залишилося відкрите акціонерне товариство «Общественное российское телевидение» (ОРТ, Москва) — 29% акцій, а також — товариство з обмеженою відповідальністю «Пегас телебачення» — 10%.

Заощадили мільйон на погоді

Учора вельми несподівану новину одержали громадяни Хмельницького, «помешкання яких не обладнані приладами обліку тепла». «Цій категорії споживачів зменшено нарахування за одержані у грудні 2006-го послуги у середньому на 0,46 гривні за кожний опалювальний квадратний метр житла,» — повідомили «Дню» в інформаційно-аналітичному відділі міськвиконкому. Виявилося, що міський голова Сергій Мельник, спостерігаючи разом з усіма за «коливаннями температури зовнішнього повітря», зробив логічний висновок: якщо у природі температура була вища, ніж нормативна, то підприємство «Хмельницьктеплокомуненерго» витратило менше дорогого енергоресурсу для надання відповідної послуги населенню. Відтак доручив економістам цього підприємства, аби підрахували, скільки ж газу вони заощадили у грудні. Виявилося, що на мільйон гривень. Звісно ж, квартиронаймачі не повинні, образно кажучи, платити природі за тепло. Отож заощаджений мільйон поділили на опалювальні квадратні метри житла. Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати