Коротко / УКРАЇНА
«Дитячу лікарню майбутнього» представили в Луганську
Учора в приміщенні Луганської обласної дитячої клінічної лікарні голова наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко презентувала проект створення й будівництва «Дитячої лікарні майбутнього». У презентації також взяв участь Віталій Кличко. Лікарня, яка є учасником програми «Від лікарні до лікарні», отримала сертифікат на реанімаційне обладнання для новонароджених на суму 1,5 мільйона гривень. «Ми дуже задоволені, що це обладнання вже працює, і що лікарі Луганщини мають можливість рятувати новонароджений дітей», — підкреслила Катерина Ющенко. Заходами в Луганську завершується масштабний промо-тур обласними центрами України, мета якого — презентація проекту «Дитяча лікарня майбутнього» і збір коштів на її створення й будівництво. «Нині в Україні немає такої установи, а це означає, що батьки тисяч українських дітей вимушені шукати можливості пролікувати своїх дітей за кордоном», — зазначила Катерина Ющенко. Вона також висловила переконання, що «всі разом, за допомогою наших партнерів, ми побудуємо в Україні цю лікарню». «Ми надзвичайно раді тій підтримці, яку цей проект отримав протягом 75 днів промо-туру. Під час телемарафону 17 грудня ми підведемо підсумки цієї акції та оголосимо імена благодійників, що вже приєдналися до нашого проекту», — повідомила Катерина Ющенко. Залишилося усього два дні, щоб написати благодійну SMS або подзвонити за номером 353!
У Луцьку буде новий вокзал
На Волині всі залізничні дороги ведуть не в обласний центр — місто Луцьк, а у Ковель, який має значно краще магістральне розташування. Посередині області і значно ближче до міжнародного кордону... Луцьк же завжди був залізничним тупиком, і якщо при радянській владі звідси відправлялися поїзди у Київ та Москву, то в часи української незалежності більшість їх місто минає, і пасажирам доводиться добиратися на станцію Ківерці. Між тим щоденний пасажиропотік на станції Луцьк — понад 2 тисячі чоловік, яким навіть нема де присісти, бо зали чекання розраховані лише на... 70 місць. Яких зручностей чекати від приміщення родом з далекого 1959 року?.. Добре, хоч поїзди на Київ і Москву почали у Луцьк заходити! Реконструкція вокзалу у «столичному» місті Волині стала лакмусовим папірцем вже не для одного покоління кандидатів у депутати різних рангів та бажаючих зайняти посаду луцького міськголови. Попереднє керівництво не могло знайти спільної мови з залізничниками, а отже й визначитися у внеску міста у проект реконструкції. Вже й «занюханий» провінційний вокзал у містечку Ківерці, що за 15 кілометрів від Луцька, набув європейських рис... Та і лучани, здається, зможуть порадіти за належний вигляд в’їздних воріт у місто: досягнуто домовленості між луцьким міським головою Богданом Шибою і начальником рівненського відділу Львівзалізниці Ярославом Коником про те, що у наступному році розпочнеться реконструкція луцького вокзалу. Укрзалізниця обіцяє виділити півтора мільйона гривень, відремонтувати 3 кілометри залізничного полотна і 3 переїзди у межах міста, повідомляє Наталія МАЛІМОН , Луцьк.
Євреї святкують Хануку
Колись, ще до нової ери, після запеклої боротьби з греко- сірійськими гнобителями Єрусалим знову став вільним іудейським містом. Але його Храм стояв у запустінні і осквернений. А коли 138 р. до н.е. священики хотіли запалити вогні Менори (золотого храмового світильника), виявилося, що в усьому храмі не залишилося жодної запечатаної посудини з ритуально чистим єлеем — оливою. Після довгих пошуків було знайдено маленький глечик з незламаною печаткою первосвященика, але оливи в ньому могло вистачити не більше, ніж на одну добу; тим часом, задля того, щоб приготувати нову оливу, було потрібно аж вісім днів. І все ж священики вирішили запалити менору, не чекаючи на нову порцію оливи. І сталося диво: вогонь горів усі вісім днів, як і належало. У пам’ять про це диво іудейські мудреці ухвалили святкувати Хануку («свічник») і запалювати ханукальні вогні.
Напередодні свята Хануки головний рабин України Азріель Хайкін звернувся до євреїв, громадян України:
«Дорогі друзі!
Я від усього серця вітаю вас із Ханукою! Ханука святкується на честь перемоги єврейського народу над тими, хто намагався заборонити нам вивчати й дотримуватися Божественних законів і заповідей. Історія Хануки багатогранна і наповнена особливим духовним сенсом. Особливу роль у цій історії зіграли діти, заради майбутнього яких боролися батьки. Бо, незважаючи на небезпеки й перешкоди, діти продовжували вчити Тору («П’ятикнижжя»). У деяких стародавніх книгах розповідається, що вони вчилися, вдаючи, що грають — звідси й традиція гри в дзиґу (дрейдл) на Хануку. За наших днів ми також бачимо, як завдяки дітям, які вчаться в єврейських дитячих садках і школах, у сучасні єврейські родини повертаються втрачені, здавалося б назавжди, єврейські звичаї та традиції. Ми бачимо, як відбувається диво, — молодші вчать старших. Маленька свічка осяває величезний простір, і потрібно відкрити свою душу і впустити в неї Божественне світло.
Я бажаю вам веселого й радісного свята! Я вірю в те, що з кожним роком у нашій країні число євреїв, які дотримуються єврейських традицій, зростатиме. І я впевнений у тому, що саме наші діти — запорука майбутнього єврейського народу, запорука того, що вже найближчим часом ми вдостоїмося приходу Праведного Мошиаха! (Пророка)»
Випуск газети №:
№221, (2006)Рубрика
День України