Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

15 листопада, 00:00

Україна зможе діагностувати пташиний грип самостійно

США передали Україні обладнання для діагностики пташиного грипу вартістю 220 тис. доларів. Про це повідомив амбасадор США в Україні Вільям Тейлор після презентації обладнання в Центральній державній лабораторії ветеринарної медицини в Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна. Обладнання разом із епідеміологічно-діагностичним навчанням, яке надає Міністерство оборони США, спрямоване на розширення можливості України в питаннях оперативного та точного визначення діагностики хвороби. Амбасадор підкреслив, що передача обладнання здійснюється в рамках масштабного проекту, який виконується Міністерством оборони США по боротьбі з біотероризмом і запобіганням поширенню технологій і знань, пов’язаних із біологічною зброєю і в рамках договору між Міноборони США та урядом України від серпня 2005 року. Вільям Тейлор також повідомив, що найближчим часом аналогічне обладнання буде передане Центральній санітарно-епідеміологічній станції МОЗ України в Києві та Інституту експериментальної та клінічної ветеринарної медицини Української академії аграрних наук у Харкові. Загальна вартість обладнання для всіх трьох лабораторій становитиме 600 тис. доларів. Керівник Центральної державної лабораторії ветеринарної медицини Артур Абрамов повідомив, що особливістю обладнання, поставленого зі США, є можливість використання його за польових умов.

Нафтопровід Одеса — Броди з’єднають з Європою

Вже наступного року нафтопровід Одеса — Броди можуть інтегрувати в світову нафтотранспортну систему. Про це за результатами засідання українсько-польської міжурядової комісії з економічного співробітництва, заявив міністр палива та енергетики України Юрій Бойко. На думку керівника української енергогалузі, сьогодні головною проблемою для здійснення проекту є лише визначення його конкретних учасників. Юрій Бойко підкреслив, що хід переговорного процесу свідчить про інтерес до проекту з боку Європейського Союзу, Росії, Азербайджану та Казахстану, повідомляє прес-служба міністерства. Наразі існує декілька бізнес-планів щодо з’єднання нафтопроводу зі світовою нафтотранспортною системою, найвідоміший з яких передбачає продовження труби до Плоцька і Гданська (Польща) з метою постачання в Європу азербайджанської чи казахської нафти. Безумовно, підтримку отримає той проект, який відповідатиме намірам і інтересам всіх учасників. Що ж стосується термінів реалізації, то до завершення переговорів щодо бізнес-моделі та підготовки бізнес-плану говорити про це зарано, підкреслює прес-служба.

У Львові знову стріляють

Учора зранку було вбито генерального директора ТОВ «Галімпекс- Склодзеркальний завод» Богдана Дацка, який пригальмував біля прохідної свого заводу і чекав поки відкриються ворота. Невідомий, який саме у цей час підійшов до машини, зробив кілька пострілів, несумісних з життям, і втік. Шофер, що сидів поруч, залишився живим. Підприємство «Галімпекс-Склодзеркальний завод» — одне з п’яти найбільших у світі виробників скляних ялинкових іграшок, асортимент якого становить понад 6 тисяч найменувань. Більше 90 відсотків продукції відправляється на експорт. Богдан Дацко активно працював над тим, щоб збільшити виробничі площі свого заводу, власниками якого була його родина. Усі ключові посади в ТОВ займали також представники родини. Останнім часом підприємство «Галімпекс-Склодзеркальний завод» перебувало в конфлікті з кримською фірмою «Консоль», яка силами «Захід Будінвест» розпочала поруч із заводом будівництво житлового будинку, зведення якого велося незаконно. Богдан Дацко, не дивлячись на те, що до конфлікту була причетна львівська мерія, довів свою правоту. Треба визнати, Львів буквально здригнувся від цієї новини, адже люди ще не встигли відійти від попередньої смерті, коли невідомий вбивця підклав вибухівку під машину генерального директора ТОВ «Шувар» Романа Федишина. Внаслідок вибуху померла 14 річна дівчинка,а підприємець був поранений в ногу і опинився на лікарняному ліжку. Тоді міліцейське керівництво обіцяло швидко знайти не лише вбивцю, але й замовника. Сьогодні представники громадськості, партійних осередків виходять із зверненнями до уряду: навести на Львівщині порядок, зробити так, щоб місто Лева перестало бути місцем постійних розбірок підприємницьких структур, суперечок, в яких боротьба за дорогу львівську землю стала не останнім чинником. Ірина ЄГОРОВА , «День».

У Верховній Раді — Перу!

Учора в Верховній Раді за підтримки посольства Перу відкрилася виставка «Перу — країна інків». Мета виставки — ознайомити наших співгромадян з історичними та культурними традиціями південноамериканської країни, з її туристичними можливостями та економічним потенціалом. В рамках виставки відбулася презентація картин, фотоматеріалів, національних костюмів, виробів народного мистецтва, а також дегустація класичного перуанського напою «Піско».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати