Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

07 жовтня, 00:00

Грузинський сувенір

8 жовтня концертом у Жовтневому палаці завершується великий гастрольний тур відомого творчого колективу з Грузії — Національного державного ансамблю пісні й танцю «Мамулі» в Україні. Місяць тому в Києві вони відкрили своє турне. Всі, кому вдалося побувати на їхніх виступах, не шкодували долонь, аплодуючи майстерності чудових артистів. Позавчора ансамбль «Мамулі» виступав на сцені Львівського оперного театру ім. С. Крушельницької. Дві години програми пролетіли у глядачів, мов одна мить... І от ще одна зустріч iз грузинськими співаками й танцюристами — у неділю. Концертом у Жовтневому палаці ансамбль «Мамулі» говорить «до побачення» українській публіці, залишаючи нам на спомин чудові враження від їхніх виступів, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО .

Автографи знаменитостей

Унікальну книгу відгуків випадково знайшли в архівах Харківської філармонії. У ній майже 130 записів музичних знаменитостей, повідомляє 1tv.com.ua. Зокрема, свої автографи залишили: Святослав Ріхтер, Ісаак Дунаєвський, Григорій Верьовка та Дмитро Шостакович. Так, автографи Святослава Ріхтера, Ісаака Дунаєвського, Григорія Верьовки, Дмитра Шостаковича та ще десятків знаменитостей знаходяться в одній книзі. Цим скарбом володіє Харківська філармонія. Останні записи ще повністю не розшифровані. Про решту директор закладу Юрій Янко каже: «Зміст автографів цілком відповідає духу часу, коли їх робили. Дуже цікава лексика в Шульженко. Вона дуже дякує «трудящим» міста Харкова: «товаришам» таким-то, таким-то за те, що вони її вчили й так далі. Ви знаєте, в усіх знаменитостей дуже гарний почерк. Видно, що їх учили каліграфії».Те, що в Харківській філармонії є книга з автографами відомих артистів, історики й музикознавці знали давно. Та впродовж останніх чотирьох десятиліть заклад тричі змінював приміщення. Тож де раритет, не знав ніхто. До чергового переїзду. Зараз повним ходом триває реконструкція філармонії. І при переїзді в нові приміщення бухгалтерії та архіву було знайдено книгу, яка впродовж довгого часу вважалася втраченою. До речі, автографи знаменитостей працівники Харківської філармонії збирали завжди. Якщо не було спеціальної книги, то робили написи на стінах приймальні чи в кабінеті директора. Щоправда, за змістом ці «графіті» значно відрізняються від зроблених за радянських часів. Вони — більш дотепні та веселі. А нещодавно у філармонії завели нову книгу відгуків. Працівники закладу сподіваються, що згодом вона прикрасить експозицію Музею історії музики. Його хочуть облаштувати в спеціально збудованому для філармонії приміщенні. Крім автографів, фото й документів там знайдеться місце й для театрального сміття — сірників, цигарок, обгорток від цукерок, шматків газет та різної всячини, що залишали після себе музичні шанувальники сторіччя тому. Поки ж ці експонати директор Харківської філармонії тримає в коробці на своїй шафі.

Фортуна відвернулась від «Фортуни»

Співробітниками відділу по боротьбі з торгівлею людьми УМВС в Запорізькій області викрито одне з місцевих приватних підприємств, що мало ліцензію на працевлаштування громадян за кордоном. Насправді це приватне підприємство постачало запоріжанок у будинки розпусти. За даними правоохоронців, фірма «Фортуна» давала оголошення, що набирає дівчат віком від 18 до 30 років для роботи за кордоном танцівницями. Бажаючим підприємство надавало кредит, оформляло закордонні паспорти та купувало авіаквитки до місця роботи й назад. Крім того, до від’їзду протягом місяця з дівчатами займався хореограф. Після приїзду за кордон їх знайомили з хазяїном кабаре, який відразу забирав паспорти та проїзні документи. Далі він пояснював жінкам, що танці нікому не потрібні, а працюватимуть вони у сфері надання інтимних послуг. Тим, хто намагався протестувати, пояснювали, що борг фірмі «Фортуна» та новому хазяїну потрібно відпрацювати. Інакше документи й квиток додому вони не отримають. Тих, хто й надалі відмовлявся працювати, бив або сам власник, або клієнти закладу. Так, одна з потерпілих після удару попільницею по голові потрапила до лікарні. Дівчат утримували під постійним наглядом, тому звернутися до поліції вони не мали можливості. Лише відпрацювавши по кілька місяців, їм дозволили повернутись додому. Наразі стосовно директора ПП «Фортуна» порушено кримінальну справу. Покарання за такі види злочину передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна. Нині правоохоронці встановили особи чотирьох дівчат, потерпілих від дій фірми «Фортуна». Проводиться робота ще з понад сімдесятьма особами, яких протягом 2005 — 2006 років «працевлаштовували» за кордоном за допомогою співробітників «Фортуни». Втім, оперативники обґрунтовано вважають, що потерпілих жінок значно більше, повідомляє Юлія ВАСИЛЕНКО , Запоріжжя.

«Відпочинок на нарах»... за 3 тис. гривень

До п’яти років позбавлення волі з випробувальним терміном на один рік засуджено декана одного з інститутів Донецька, якого правоохоронці Донеччини спіймали на отриманні хабара. Як повідомляє Центр у зв’язках з громадськістю УМВС України в Донецькій області, злочинна діяльність декана була задокументувати ще 2005 року: саме тоді працівники відділу державної служби у боротьбі з економічними злочинами Донецького горуправління міліції встановили одразу декілька фактів здирства з боку згаданої посадової особи. Хабар злочинець вимагав зі своїх же студентів-заочників або їхніх батьків, обіцяючи їм натомість хороші оцінки на екзаменах і заліках. При цьому в разі сплати «винагороди» присутність студента на екзамені була навіть не обов’язкова. Щоправда, суми хабарів були суцільно невеликі — від 100 до 300 грн., але в результаті за декілька місяців здирств «набігло» понад 3 тис. грн. Усього правоохоронці зафіксували 13 епізодів здирств, після чого справу було передано до Ленінського районного суду шахтарської столиці, який і виніс відповідне рішення, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати