Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА НОВИНИ

18 листопада, 00:00

Згадуйте іноді вашого студента...

Учора всі студенти відзначали Міжнародний день студента. Уперше його почали святкувати 1941 році в Лондоні в пам'ять про антифашистські виступи чеських студентів, які закінчилися 17 листопада 1939 року масовими каральними операціями.

У Міжнародному центрі культури й мистецтв відбулася «Музична сесія». Цього року сценарій написали хлопці з КВКівської команди КПІ «Матадори». У вечорі брали участь Ірина Грей, Ірина Шинкарук, гурти «Плач Єремії», «Вій», «Кому вниз» та інші. Цього ж дня в 40 вузах України пройшли відбіркові тури конкурсу «Студентська красуня-98». Його фінал відбудеться 7 грудня у приміщенні театру ім. Лесi Українки, повiдомляє Тетяна ПОЛІЩУК, «День».

Учора ж рано-вранцi біля будинку Луганської облдержадміністрації зібралося близько 20 чоловік з Української студентської спілки й «молодого Руху» з єдиною вимогою — відновити пільговий проїзд на міжміському транспорті. Пікетування облдержадміністрації закінчилося в кабінеті заступника голови облдержадміністрації Володимира Іванова. Йшлося про зниження плати за проживання в гуртожитках, забезпечення студентів дешевим гарячим харчуванням, відпрацювання механізму стипендіального фонду, літньої студентської практики тощо. За обопільним рішенням до докладнішої розмови сторони повернуться наприкінці цього тижня, повiдомляє Алла АНТИПОВА, «День».

Комуністи засумнівалися в законності постанов Кабміну

Лідер комуністів Петро Симоненко, виступаючи вчора на засіданні Верховної Ради, висловився за необхідність з'ясувати, на основі яких законів підписано постанову КМУ від 20.08.98 року про створення державної риболовецької компанії з реєстрацією в офшорній зоні. Згідно з постановою, за словами фракції КПУ, iз держбюджету цього року виділяється 20 млн. грн. на спорудження суден для цієї риболовецької компанії. П. Симоненко також повідомив, що 1 жовтня 1998 року, згідно з постановою уряду за підписом прем'єра, створюється спеціалізоване підприємство «Укрспецфін», створення якого призведе «до скуповування з молотка дебіторської заборгованості в підприємств». Фракція комуністів просить розслідувати факт передачі 55% акцій статутного фонду Миколаївського глиноземного заводу на 5 років СП «Ірен» (див. «День» за 14.11.98) «за листом відомого всій Одесі легендарного Жовтіса», повідомляє Інтерфакс-Україна.

Усе як у дорослих

Прем'єр-міністр молодіжного уряду України Костянтин Захаренко стверджує, що фінансування молодіжних організацій через Український національний комітет молодіжних організацій (УНКМО) призвело до нецільового використання державних коштів і до явних зловживань. За його словами, «невідомо де» виділені 1996 року понад 2 млн. грн., 1997 року — 1,6 млн. грн., а 1998 року вже виявлено фіктивні витрати на більш як 90% заявлених заходів, які загалом не проводилися. Захаренко засудив пряме фінансування з держбюджету через УНКМО і вважає, що «доцільніше проводити фінансування через Міністерство у справах сім'ї та молоді», — повідомляє УНІАН. Учасники слухань звернулися до органів МВС, СБУ, податкової міліції з проханням розглянути факти зловживань, які мали місце у використанні коштів iз бюджету УНКМО.

У нещасливому окрузі вирішили поміняти комісію

Центральна виборча комісія ухвалила рішення про заміну керівництва 221-ї окружної виборчої комісії та проведення перевірки цільового використання коштів, виділених комісії на підготовку і проведення повторних виборів 16 серпня, — повідомляє Інтерфакс-Україна. Цікаво, що перед виборами 16 серпня саме керівництво 221–ї комісії, керуючись, очевидно, поганими передчуттями, просило про свою заміну. Присутній на засіданні ЦВК Юрій Оробець, котрий набрав найбільшу кількість голосів під час обох виборів у 221–му окрузі, заявив, що він звернувся в Раду Європи з метою недопущення зривів виборів утретє, й Рада Європи, за його словами, направить спостерігачів на повторні вибори 20 грудня.

№221 18.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати