А користi мало
Ось, наприклад, глави обласних адміністрацій, а також Севастопольської міськадміністрації підписали в неділю в Криму Угоду керівників виконавчої влади регіонів України. Вони погодилися підтримувати нинішній курс економічних реформ, проголошений Президентом Леонідом Кучмою 1994 року.
У звичайного політолога цей факт викличе цілий сонм нерозв'язних запитань: «А що, до підписання угоди підлеглі Леоніда Кучми не підтримували його курсу?», «А що, це — курс економічних реформ?», «А що, це?» Тоді як політолог- психоаналітик відразу метикуватиме, що державні мужі зібралися в Криму (стежте за думкою: не в Києві, не в Донецьку, не в Дніпропетровську), де відпочиває Президент, напередодні його дня народження. Ну не з пустими ж руками мужикам було йти...
Вкотре підтвердилася народна прикмета: «Серпень прийде — гривня впаде».
— Ага! — здогадалися політологи, — це пов'язано з намірами погасити борги з пенсій і зарплат!
І сіли в калюжу. Президент назвав «художніми домислами» припущення про те, що девальвація гривні пов'язана з наміром уряду погасити заборгованість із пенсій.
— Та в них і наміру такого не було, — затужили політологи і пішли писати заяви за власним бажанням у міжнародні фонди про надання додаткових коштів за статтею: «Не кожен народ заслуговує на той уряд, котрий має».
А ось політологи-психоаналітики відразу зметикували: «Треба використати такий могутній інструмент політологічного психоаналізу, як порівняльну характеристику снів. Тобто буквально наша влада спить і бачить. Щоправда, якщо ми все-таки дізнаємося, що вона там бачить, — глузду все одно буде мало. Але зате не буде проблем із діагнозом».
І як в агентство Інтерфакс- Україна дивилися: «Девальвація сталася тільки через одне — через те, що ми проспали питання нафтопродуктів», — сказав Леонід Кучма, додавши, що «це ознака «професіоналізму» членів уряду, тому що людей багато, а глузду мало».