Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Космос книг і книга-«космос»

Перші презентації новинки «Дня» «AVE» відбудуться на форумі у Львові 21 вересня та на Book Space в Дніпрі — 28 вересня. Не забудьте зробити передзамовлення!
16 серпня, 19:18

28—30 вересня 2018 року у Дніпрі вперше відбудеться новий Міжнародний книжковий фестиваль Book Space. «Ми недарма назвали його Book Space. Космос для нас — це не тільки трохи іронічне відсилання до Дніпра, як «космічної столиці», де виготовляють ракети. Космос — це новий образ міста, сучасний та інноваційний, це все прогресивне, що у нас відбувається», — говорить арт-директорка фестивалю Вікторія Наріжна. Фестиваль у Дніпрі проходитиме за підтримки програми міського голови Бориса Філатова «Культурна столиця» та Дніпропетровської облдержадміністрації, голови ОДА Валентина Різниченка. Генеральний інформаційний партнер заходу — всеукраїнська газета «День».

Під час фестивалю відбудеться великий книжковий ярмарок, у якому візьмуть участь понад 50 українських видавництв, відбудуться зустрічі з українськими і зарубіжними авторами, презентації новинок, дискусії, лекції, виставки, авторські читання, перфоманси, музичні події. Ярмарок буде розташований у центрі міста, і це будуть павільйон дорослої літератури (на площі біля Дніпропетровської ОДА, де встановлені космічні ракети) та павільйон дитячої літератури (у Сквері Героїв, поряд з інклюзивним дитячим парком).

Сам Book Space передбачає проведення подій одразу на кількох майданчиках: п’ять локацій — у будівлі ОДА, поетична кав’ярня, дитяча сцена, музична сцена — в саду Музею українського живопису, а також космічне містечко Space Hub. У межах фестивалю передбачені такі паралельні програми: центральна — під назвою «Трансформації», дитяча програма, поетична, історична, освітня програма, бізнес-програма, видавнича, а також музична програми. Музична програма передбачає завершення кожного дня концертом різних гуртів: дніпровського гурту DZ’OB, гурту Quarpa, джазового проекту Мар’яни Савки «В саду».

Очікується, що фестиваль у Дніпрі відвідають 6500 учасників та гостей, серед них більше 30 українських та зарубіжних письменників. Свою участь уже підтвердили Сергій Плохій (США), Мартин Шойбле (Німеччина), Андре Рош (Франція), Яцек Денель (Польща), Ґленн Рінґтвед (Данія), Ульрике Альмут Зандіг (Німеччина), Марія Галіна (Україна/Росія), Аркадій Штипель (Україна/Росія), Оксана Забужко, Ірена Карпа, Ірен Роздобудько, Юрій Макаров, Мар’яна Савка, Ян Валєтов, Андрій Бондар, Руслан Горовий, Григорій Семенчук, Галина Крук, Світлана Поваляєва, Андрій Орлов (Орлуша) та інші.

Американський історик українського походження, професор української історії в Гарвардському університеті Сергій Плохій став лауреатом Шевченківської премії за 2018 рік. На фестивалі він візьме участь у кількох подіях: публічній розмові з журналістом і письменником Юрієм Макаровим за матеріалами книжок Сергія Плохія «Царі та козаки: дослідження іконографії», «Чорнобиль: історії ядерної катастрофи», «Остання імперія. Занепад і крах Радянського Союзу» тощо; у презентації книжки «Як козаки Україну боронили» (спільно з істориком Юрієм Мициком) та книжки «Національний комунізм в радянській Україні» (спільно з Оксаною Забужко). Очікується також участь американської вченої-історика Марсі Шор — дружини відомого історика Тімоті Снайдера. На фестивалі вона презентуватиме український переклад своєї нової книжки «Українська ніч. Інтимна історія революції», присвяченої Майдану.

Історичній темі на дніпровському «Book Space» буде відведено вагому роль, і серед потужних презентацій заплановано і представлення новинки «Дня» — книги «AVE», що присвячена 100-річчю Гетьманату Скоропадського і водночас у дуже багатьох аспектах спрямована в майбутнє. Передбачаємо, що видання, автором ідеї якого виступила головний редактор газети Лариса Івшина, а авторами статей — фахові історики, дослідники та журналісти, викличе хвилю не тільки інтересу, а й дискусій. Важливо, щоб це була глибока розмова не лише про невідрефлексовану досі добу Павла Скоропадського, а й те, на яку якість політики українське суспільство робило, робить і робитиме «замовлення» і чому.

Водночас «дебютна» презентація фоліанта (до якого редакція спільно з партнерами, до речі, виготовила абсолютно унікальний атрибут!) відбудеться традиційно на Форумі видавців у Львові. Захід відбудеться 21 вересня о 12.00 в Дзеркальній залі палацу Потоцьких. Про час і місце презентації в Дніпрі ми поінформуємо додатково.

А тим часом нагадаємо, що добігає завершення «бонусний» період попереднього замовлення на книгу «АVE» — лише до 1 вересня її вартість становить у інтернет-магазині «Дня» 170 гривень!

Поспішайте перейти за посиланням  чи телефонувати у відділ реалізації «Дня» за номером (044)303 96 23 або ж приходьте безпосередньо в редакцію — м. Київ, проспект Перемоги 121, д, каб. 4.5.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати