Перейти до основного вмісту

Кожен по-своєму

Київ і Москва готуються до розширення ЄС
21 грудня, 00:00

«Ми не протиставляємо курс євроінтеграції поглибленню відносин із Росією», — заявив учора у прес-клубі МЗС України державний секретар з європейської інтеграції Олександр Чалий. Таким був його підсумок пiсля завершення консультацій з питань євроінтеграції iз заступником міністра закордонних справ Росії Володимиром Чижовим. Інтрига останніх українсько-російських переговорів полягала в самій постановці теми: чому Україна веде «євроінтеграційні» бесіди з державою, яка не ставить перед собою мети вступу до ЄС? Чи не йдеться тут про втілення абсурдної у корені ідеї «походу» в Європу разом із Росією, тобто в Європу через Владивосток?

Акценти були розставлені одразу ж. Подібні переговори, як запевнили обидва дипломати, відбуваються на регулярній основі. Зокрема, попередні відбулися торік. Нічого надзвичайного у них не слід дошукуватися, запевнив пан Чижов. Він роз’яснив, що Москва справді не ставить перед собою таку ж мету, як і Україна — вступ до Євросоюзу. Проте назріла необхідність спільного обговорення цілого комплексу питань, які можуть виникнути із наближанням ЄС до українського та російського кордонів. «Подібні консультації необхідні для того, щоб Україна та Росія знали, як будувати свої відносини з ЄС після розширення», — зауважив Олександр Чалий. Чижов додав, що тут йдеться не просто про сусідство з Євросоюзом, а про співпрацю з важливими торговельними партнерами в Європі. «Звіряння годинників між Києвом та Москвою — у наших спільних інтересах», — наголосив він. Здавалося, російський дипломат був готовий до запитання про «у Європу разом із Росією», тому не роздумуючи назвав таке гасло «привабливим, але некоректним». На його переконання, Україна і Росія й без того в Європі: «Ми тут живемо і залишаємося частиною Європи».

Цікавим, утім, виглядав вибір партнера для консультацій, адже після розширення у 2004 році Євросоюз межуватиме не лише з Росією та Україною. Відповідаючи на запитання «Дня», Олександр Чалий повідомив, що в наступному році аналогічні консультації відбудуться з Молдовою, з Білоруссю поки що вони не пророблялися. Також він запевнив, що подібні переговори проводяться і з іншими європейськими країнами, які не входять до ЄС. Приміром, Норвегією та Швейцарією. Будь-які сумніви і підозри дипломати розсіяли. Та й пан Чалий, який брав участь у вчорашніх переговорах, досі не був помічений в особливих симпатіях до можливості «євразійського» курсу Києва. Правда, не заважало б, аби переговори, подібні до вчорашніх, не виглядали як зациклення на одній, хоч і стратегічно важливій, країні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати