Кожний день — як Новий рік
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20031210/4224-2-2.jpg)
Учора Лілія Пустовіт святкувала свій день народження. Розшукати її, щоб привітати, виявилося простіше за все, звісно, в її офісі, де вона разом зі своїм колективом, яким «пишається й рада, що цього року вони так добре попрацювали», відзначала своє свято. Проте, зізналася Ліля, святкувати по-справжньому вона збирається 17 грудня, запросивши своїх друзів і колег у Національну оперу на балет «Лускунчик» («просто раніше підходящого в репертуарі не було», — пояснила вона). Якщо хтось сприймає подібний «культпохід» як якусь забаганку — дарма. Лілія — не тільки одна з найуспішніших і найоригінальніших вітчизняних дизайнерів, а й одна з наймузикальнішних. Принаймні на всіх її показах музика — дуже важлива складова. Проте є ще одна. З року в рік модельєр пропонує подивитися на національну етнику не замиленим оком ура-патріотів, а поглядом європейської людини, якій просто цікаво дізнаватися щось нове. А нового в колекціях Пустовіт завжди вистачає. І незважаючи на постійну змінюваність акцентів від вулично-урбаністичного одягу до ретро-цитувань, незмінним залишається загальна концепція її творчості. Її одяг створений для безнадійних романтиків і оптимістів. Таких самих, як сама Лілія.
Вона має приголомшливий і майже вже загублений дар радіти відкриттю нових людей, ідей, країн. Наприклад, Новий рік планує зустрічати в Індії. Знаючи пристрасть Лілі до культури стародавніх цивілізацій, зрозуміло, як це для неї важливо. І тут же додає абсолютно парадоксальну річ: «Хоч я навчилася кожний новий день сприймати як Новий рік». Найдивніше — ти не лише їй віриш, а й щиро заздриш.
Чи були прикрості? Ліля не схильна про це згадувати. Тоді запитання про події, що вiдбулися нещодавно: як пройшли покази її нової колекції в російській столиці на Московському тижні моди? Пройшли добре, зали були не такими велелюдними й великими, як у Києві, хоча публіка — більш «спеціалізована» й зацікавлена. Хоча, зауважує Ліля, москвичі мене дещо розчарували (і це говорить Пустовіт, чия популярність і, до речі, продаж її одягу в Москві — одні з найзначніших серед вітчизняних дизайнерів). По-моєму, вони не лише не зрозуміли, а й не схотіли зрозуміти, що таке трипільська культура. Шкода...
Проте засмучення Лілі було швидкоплинним. До того ж, нові голоси, що прориваються в нашу розмову, хотiли привітати Пустовіт iз днем народження. А мені лише залишилося приєднатися до дружного хору поздоровляючих і побажати Лілі нових вражень. Не без користі. Адже всі вони потім дивним чином трансформуються в її колекціях.