Перейти до основного вмісту

Кредитні спілки — відродження після довгої сплячки?

22 червня, 00:00

На початку століття однією з найбільш масових фінансових організацій на терені України були кредитні спілки. Тоді в них перебували 2 млн. осіб. Такою масовістю не міг похвалитися жоден банк, який працював на той час. Через століття, вже у незалежній Україні, кредитні спілки відіграють в економічному житті країни доволі бліду роль, заявили на своїй конференції у Рівному керівники найбільш масових українських кредитних спілок.

Розвиватися цьому дуже популярному по всьому світу руху, на їхню думку, заважає ціла низка проблем. Кредитні спілки спеціалізуються на мікрокредитуванні, тобто, наданні невеликих позик приватним особам, як правило, котрі потребують коштів на купівлю дорогих товарів. Враховуючи низький рівень життя більшості громадян і недовіру, часом виправдану, до різного роду фінансових організацій, стає ясно, чому сьогодні у нас діє усього кілька сот кредитних спілок, які об’єднують близько 60 тис. осіб і мають у своєму розпорядженні невеликий, навіть за українськими мірками банків, капітал 11 млн. грн., повідомляє Володимир КОНЄВ , «День».

Однак ентузіасти кредитного руху не впадають у розпач і своє майбутнє пов’язують, зокрема, і з іноземною допомогою. За даними керівника одного з найбільших кредитних спілок «Турбота» Галини Жулинської, наступного року очікується отримання кредитної лінії від Всесвітнього банку для підтримки сільського господарства. Цілком можливо, що кредитні спілки для реалізації цього проекту отримають близько $3 млн. Схоже, тільки серйозні зовнішні інвестиції можуть надихнути рух кредитних спілок, який, до речі, є найбільш масовою формою народної фінансової організації у більшості країн Заходу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати