Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Крим відкритий для Європи

Делегація півострова представила в Євросоюзі 20 інвестиційних проектів
21 липня, 00:00

Делегація Криму на чолі з головою Ради міністрів автономії Віктором Плакидою презентувала у структурах Євросоюзу в Брюсселі кримські інвестиційні проекти. У складі офіційної делегації автономії були також міністр будівельної політики й архітектури АРК Володимир Ніколов, ялтинський міський голова Сергій Брайко, голова правління ВАТ «Завод Фіолент» Олександр Баталін, заступник глави правління ВАТ «Крименерго» Віктор Калашников, заступник директора з наукових питань Інституту відновлювальної енергетики НАНУ України професор Степан Кудря, депутат Верховної ради АРК Сергій Бейм. Як повідомили «Дню» у прес-службі кримського уряду, у Брюсселі кримчани зустрілися з керівництвом Єврокомісії, Комітету регіонів, Генерального Секретаріату ради ЄС, Європейського інвестиційного банку, а також представниками європейських компаній з участю Ділової ради Україна-ЄС. На розгляд фінансових інституцій і ділових кіл Євросоюзу винесено низку проектів у таких стратегічних для Криму напрямках, як розвиток інфраструктури, туризм, готельний бізнес, культурно-освітня й соціальна сфери. Раніше проекти розвитку території Криму, презентовані у Брюсселі, розглядалися на спеціальній нараді в Сімферополі за участю Президента України Віктора Ющенка.

Запропоновані Євросоюзу проекти стосувалися розвитку вітрової енергетики, геліоенергетики, будівництва автошляхів на умовах концесії, будівництва заводів для переробки відходів і таке інше.

Крім того, за словами кримського прем’єра, під час зустрічі з представниками європейського бізнесу обговорювалися питання інвестування в реконструкцію існуючих на півострові енергетичних потужностей з урахуванням сучасних інноваційних технологій, поліпшення забезпечення Криму питною водою, в тому числі шляхом опріснення морської води. Говорячи про альтернативну енергетику, Віктор Плакида зауважив, що проекти в цій сфері можуть бути дуже цікавими для європейських інвесторів з урахуванням вимог Кіотського протоколу про зменшення викидів вуглекислого газу в атмосферу та зростання ціни на газ. «Крим на 300% має потенціал у галузі альтернативної енергетики, який не може бути нецікавим для інвесторів, — говорить він. — Тим більше, що Крим зараз збирається відновити колишній високий позитивний індекс інвестиційної привабливості...» Цей індекс, за словами прем’єра, знизили через певну політичну нестабільність у країні загалом. «Наразі ведуться переговори про перегляд індексу», — сказав Віктор Плакида журналістам.

«Комісар ЄС із питань зовнішніх відносин і Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер підтвердила, що в рамках програми «Східне партнерство» Крим розглядається як пілотний проект, — сказав Віктор Плакида. — Ми це підтримуємо». Голова уряду Криму підкреслив, що автономія швидше, ніж інші регіони України, може стати самодостатньою як у питанні наповнення бюджету, так і в питаннях реалізації соціальної та економічної політики. Але для цього Крим повинен тісно співпрацювати з Європейським Союзом. Віктор Плакида також повідомив, що у Брюсселі делегація Криму провела низку інших зустрічей, серед яких — з Генеральним секретарем Комітету регіонів, представниками європейського бізнесу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати