«Кришталева книжка» для «Дня»
Наш альбом, який відзначив Держтелерадіо, тепер буде представлений на міжнародних виставках![](/sites/default/files/main/articles/18122012/231-2-1.jpg)
15 грудня в Українському домі на відкритті ІІІ Київської міжнародної книжкової виставки «Книжкові контракти» нагородили переможців цьогорічного Всеукраїнського конкурсу «Краща книжка України». Організатор — Держкомтелерадіо України. Конкурс покликаний не тільки відзначати кращі вітчизняні книжкові видання за художнім рівнем та поліграфічним виконанням, а й популяризувати їх.
— Рейтинги і нагороди майже не впливають на продаж книжок, — зазначає головний редактор видавництва «Грані-Т» Олена МОВЧАН. — Але якщо піднятися від рівня споживацького до рівня іміджевого, коли країна має показати на книжковій міжнародній виставці свої найкращі книжки, то дуже важливо, щоби вони таки були найкращими.
Особливістю конкурсу є те, що видання, визнані «Кращою книжкою України», будуть представлені на міжнародних виставках.
Переможців відзначали серед книжкових видань, що були опубліковані в Україні у період з 1 вересня минулого року до 30 серпня 2012 року в десяти номінаціях.
Гран-прі конкурсу та спеціальний приз «Кришталева книжка» одержало видавництво «АДЕФ-Україна» за книжку «Зібрання українських стародруків ХVI—XVIII стст.».
Кращим бестселером визнано нове видання роману «Століття Якова» Володимира Лиса видавництва «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля». Нагороджували перевидання твору — родинна сага про людину в круговерті історії вперше вийшла 2010-го.
У номінації «Поезія» перемогу здобула збірка «Радість висоти» заслуженої діячки мистецтв України Ганни Чубач, яка вийшла у світ в Університетському видавництві «Пульсари», а в номінації «Проза» — книжка «Прожити й розповісти» шевченківського лауреата Анатолія Дімарова, випущена видавництвом «Дніпро».
У номінації «Мистецтво друку» перемогла книжка Себастіана Бранта «Корабель дурнів» у перекладі Феофана Скляра видавництва «Грані-Т». У номінації «З глибин занань» відзначили дипломом лауреата історичне дослідження академіка Петра Толочка «Ярослав Мудрий» (видавництво «АДЕФ-Україна»).
У номінації «Моя країна» першість здобуло видання «Духовний скарб українського народу» Тамари та Ольги Угнівенко (видавництво «Богуслав-книга»). У номінації «Життя славетних» відзначили книжку «Українки в історії» видавницва «Либідь», а в номінації «Світ дитинства» перемогла книжка Оксани Лущевської та Лани Світанкової «Книжкова смакота. Солька і кухар» («Грані-Т»).
Стало приємною несподіванкою, що найкращою цьогорічною арт-книжкою визнано «Фотоальбом. Жива історія», до якого увійшли світлини авторства переможців щорічного міжнародного фотоконкурсу газети «День». Головним героєм цієї фотокниги є українці та їхні враження. Тобто вона про наше життя. Книжка справді є живою історією, і, на жаль, деяких її героїв, як, скажімо, славетного актора Богдана Ступки, з нами уже немає. Видання опубліковане за загальною редакцією Лариси Івшиної у видавництві ПрАТ «Українська прес-група».
Відвідавши виставку «Книжкові контракти» т.в.о голови правління ПРАТ «Українська прес-група» Надія Ушакова відзначила, що «Фотоальбом. Жива історія» справедливо визнано кращою арт-книгою: «Я уважно переглянула всі представлені на виставці фотоальбоми. У них відображено архітектуру або природу. Натомість наш альбом, крім цього, дає унікальну можливість познайомитися з живим обличчям України — її громадянами. У книжці — справжня галерея облич та характерів українців. Приємно, що організатори серйозно поставилися до своєї роботи та об’єктивно відзначили кращі книжки».
Олексій КОНОНЕНКО, директор Департаменту видавничої справи і преси Держкомтелерадіо України:
— Практично всі книжки до певної міри проходять через мої руки, я їх бачу, що встигаю — читаю. Ті, що одержали сьогодні призи, — всі варті цього. Наприклад, Володимира Лиса вважаю одним із кращих прозаїків. А «Фотоальманах. Жива історія» «Дня» — це просто новітня українська історія у світлинах. Крім того, це — люблячий погляд на Україну. Усі книжки-переможці — мої фаворити.
Олег ШИНКАРЕНКО, письменник, журналіст:
— Дуже приємно, що фотоальманах газети «День» одержав цю нагороду. Це трапляється зовсім рідко, однак іноді об’єктив фотокамери вихоплює із одноманітної серії повсякденних штампів унікальні, сповнені поезії миті. А це означає, що наше життя їх не позбавлене — треба лише вчасно скадрувати зображення, навести різкість і клацнути затвором. Власне, цей схематичний порядок дій є також «рецептом» творчості в будь-якому різновиді мистецтва: чи то література, кіно, музика, чи талановита фотожурналістика.
Валентин КУЗАН, фотограф:
— Цікавий фотоальманах. Цікавий Фотоконкурс, який проводить газета «День». На мою думку, туди потрібно залучати дедалі більше вітчизняних фотографів. Тоді ми матимемо неспотворений погляд на себе самих.