Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Куди підуть гроші?

Триває благодійна акція для допомоги онкохворим дітям
20 листопада, 00:00

Статистика свідчить: щороку в Україні кількість онкохворих дітей збільшується на 1700 осіб. Половина маленьких українців, котрим лікарі виставили цей жахливий діагноз, на жаль, помирають. Проте цифри — безликі, а за ними стоять зламані дитячі долі, їхні сльози, страждання та горе батьків. Дванадцятирічна дівчинка Вікторія з Києва, яка малює яскраві, самобутні картини, сьогодні чекає на диво. Щоб дитину почали лікувати, потрібно зібрати 60 тисяч гривень на ліки. Потім необхідно знайти не менше коштів на трансплантацію кісткового мозку за кордоном. Без такої операції не вижити й п’ятирічному веселому донецькому хлопчику Саші, хворому на лейкоз. Чекає на трансплантацію кісткового мозку й дворічний вінничанин Данилко, який тільки-но починає пізнавати життя...

За словами директора Інституту онкології АМН України, доктора медичних наук, професора Сергія Шалімова, якість лікування онкохворих дітей залежить від своєчасної діагностики — чим раніше медики розпізнали хворобу, тим більше у хворого шансів на одужання.

— Багато батьків онкохворих дітей вважають, що їхню дитину неодмінно потрібно лікувати за кордоном. І це при тому, що в Україні є всі можливості для успішної боротьби з такими хворобами. Знання наших медиків дозволяють проводити лікування раку за всіма міжнародними стандартами. Інша справа — на шляху до успіху іноді стає брак необхідного обладнання. В європейських країнах відсоток дітей, які помирають від раку, значно менший, ніж у нас, а пояснюється це тим, що там є прилади, які дозволяють ранню діагностику захворювання, — розповів Сергій Шалімов.

Зібрати кошти на придбання апарату ранньої діагностики ракових захворювань (проточного цитофлуориметра FACS Calibur) для дитячого відділу Інституту онкології Академії медичних наук України — таку мету поставили організатори благодійної акції «Врятуй моє життя!» Фонд Петра Порошенка та благодійний фонд «Україно! Я за тебе!», яка нині триває в Україні. Як запевняють медики, цей прилад дозволить підвищити ефективність лікування онкозахворювань до 75 %, але і коштує він недешево — 196 тисяч доларів США. Наразі вдалося зібрати вже близько 70 тисяч доларів.

Аби зібрати більше коштів, минулої п’ятниці «5 канал» у прямому ефірі провів благодійний телемарафон, в якому взяли участь відомі лікарі, представники влади та бізнесу, у тому числі і «День». Упродовж двох годин учасники марафону закликали українців долучитися до благородної справи порятунку тяжкохворих дітей, зателефонувавши або відправивши SMS-повідомлення на номер 216 (вартість дзвінка або SMS — 5 гривень з ПДВ). Унаслідок цієї акції було отримано майже 6 тисяч SMS, також на цю благородну справу власні кошти пожертвували і люди, котрі закликали українців до благодійності. Зокрема, це — голова однойменного Фонду Петро Порошенко, олімпійська чемпіонка з художньої гімнастики Стелла Захарова, відомий телеведучий Анатолій Борсюк, директор Інституту онкології АМН України Сергій Шалімов, керівник Фонду допомоги онкохворим дітям Лариса Лавренюк, голова правління Українського фонду миру Людмила Супрун, екс-міністр охорони здоров’я Микола Поліщук, член правління благодійного фонду «Україно! Я за тебе!» Юрій Гусєв.

Телеведучий Анатолій Борсюк переконаний, що благочинність повинна стати частиною іміджу відомих людей. Так як це нині відбувається у багатьох розвинутих державах: якщо ти жертвуєш на добрі справи — то ти шанована в суспільстві людина. Якщо ж — ні, то ти, хоча б скільки грошей не мав, нічого для інших не вартий.

— Та для того, аби люди ставали благодійниками, їм потрібно знати, чи справді пожертвувані ними кошти будуть спрямовані на доброчинність. Адже є чимало випадків, коли, прикриваючись добрими справами, зібрані гроші просто крадуть. Щоб цього не було, фонди мають звітуватися за кожну зібрану та витрачену ними гривню, — вважає пан Анатолій.

Якщо у нашому суспільстві благодійність стане нормою життя, то це акумулюватиме позитивну енергію, яка змінить на краще життя всієї нації — в цьому переконаний соціальний психолог Олег Покальчук. Проте він також упевнений, що доброчинність повинна мати своє ім’я. Адже психологія людини така, що коли та творить добро, то очікує на резонанс від своїх дій. Тому благодійників серед українців значно збільшиться, якщо вони знатимуть — куди пішли пожертвувані ними кошти. В свою чергу, збирання грошей під виглядом масштабних, «обтічних» програм викликає не тільки зловживання, а й недовіру суспільства.

— Жодна держава неспроможна повністю взяти на себе фінансування дитячої онкології. Тому в багатьох країнах законодавство передбачає низку податкових пільг для бізнесменів і підприємців, які вкладають гроші в дитячу онкологію. Настав час такі законовведення запровадити і у нас, — вважає завідувач відділення Інституту онкології АМН України Григорій Климнюк.

Благодійність, милосердя, небайдужість формують духовний світ людини, її здатність до співпереживання. Завдяки кільком гривням можна врятувати чиєсь життя. Тому вже зараз долучайтеся до акції, переказавши гроші на розрахунковий рахунок: код ЄДРПОУ 35137539, столична філія ЗАТКБ «Приватбанк», МФО 380269, р/р 26006056200011, призначення платежу: «Благодійна фінансова допомога для оснащення діагностичним обладнанням дитячого відділення Інституту онкології АМН України».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати