Квіти iз квiтів
У Києві проходить 51-ша ландшафтна виставкаЗ року в рік на виставку квітів, що традиційно відкривається в День Незалежності, приходять усе більше людей. На 15-й день народження країни в Печерському ландшафтному парку було просто не проштовхнутися — народ, який гуляв, хотів в обов’язковому порядку придбати яку-небудь рослину, якщо не живу, так штучну. Останні, до речі, користувалися величезною популярністю — в основному кияни покидали виставку не з горщиками й розсадою, а з різнокольоровими кульками на паличках і, власне, паличками, що завиваються в спіралі. Про смаки не сперечаються, хоча на паркових доріжках можна було купити все: від строкатих чорнобривців до волохатих кактусів, обминаючи пальми в діжках і саджанці в газетках. Утім, усе це буйство фауни було тільки прелюдією до підготовленого «Київзеленбудом» квітково-ландшафтного перформансу.
Це слово не покажеться гучним тому, хто відвідає виставку. Тема нинішнього року — картини відомих і невідомих художників. Незважаючи на те, що на перших етапах підготовки виставки в озеленювачі виникали деякі труднощі, загалом задум вдалося реалізувати дивовижно — принаймні, обличчя в публіки були здивовані. Уявіть собі мольберт декілька метрів висотою (а столичні озеленювачі вже давно будують композиції не тільки горизонтально, але й вертикально), на якому кольорами викладені... квіти. У вазі, яка також викладена квітами. Поряд величезні пензлі й тюбики, всі в квітах. У глядачів, що прибували, виривався «ах» за «ахом». Також, як і біля акваріума з рибками, зрозуміло, також квітковими. Стінки акваріума, щоправда, були зроблені зі скла. Зате з квітів були зроблені горобці вже на іншій картині... «Підвищилася культура викладки рослин, — розказує організатор і натхненниця виставки — київський ландшафтний архітектор Оксана Джунь. — Відточилася майстерність: квіточка до квіточки. Хто захоче, той зможе побачити, яким чином можна викласти квіти у своєму власному садку. У Києві дуже сильна школа озеленювачів, традиції успадковуються з покоління в покоління, а над цією виставкою працювали найкращі майстри».
Організатори виставки піклуються про те, щоб такі композиції з’являлися в столиці не тільки у свята — адже ніщо не заважає прикрашати по-святковому стаціонарні київські клумби. До речі, напередодні медового Спаса на одному з столичних проспектів з’явилися клумби у формі бджіл, біля яких встановили символічні пасіки...