Перейти до основного вмісту

Кияни вийшли на захист «живого місця»

Пейзажна алея є привабливим майданчиком не лише для забудовників, а й для тих, хто йде на вибори
20 березня, 00:00
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Поки небайдужі кияни у соцмережах планували суботню акцію на захист Пейзажної алеї та обговорювали її деталі, «Фронт Змін» Арсенія Яценюка розставив вздовж алеї так звані інформаційні намети партії, де збирав підписи проти забудови Пейзажної. У цей же час прес-служба голови Київської міської держадміністрації Олександра Попова запрошувала киян приєднатися до акції голови на захист алеї, яка мала відбутися в той самий час, що й аполітична акція. У результаті кияни вирішили прийти на півгодини раніше, щоб дистанціюватися від політиків. «До акції не має стосунку жодна політична сила», — мовилось у численних анонсах і заявах людей. Втім, у суботу на Пейзажці відбулось одразу кілька паралельних акцій. Поки кияни збирали підписи (до речі, вдалося зібрати понад 1,5 тисячі підписів на захист алеї від забудови), голова КМДА Олександр Попов перед камерами садив молоді дерева вздовж алеї. Нехай піаряться, прокоментували захисники Києва, аби тільки Пейзажну алею вдалося врятувати, адже, так чи інакше, всі акції мали на меті захист алеї.

Ігор ЛУЦЕНКО, координатор ГІ «Збережемо старий Київ»:

— Між захисниками Пейзажної алеї була чітка домовленість, що це акція на захист Пейзажки від пустих обіцянок політиків. Була театральна частина, коли люди перевдягалися політиками та казковим персонажами, щоб провести аналогію: політики розказують казки. Були і інші групи людей, які просто кричали: «Геть політиків!». Ця антиполітиканська акція досягла успіху, оскільки жоден з рейтингових політиків не відважився прийти туди і попіаритися. Навіть Олександр Попов був змушений запросити всіх на один час, а приїхати зовсім на інший та дуже швидко поїхати. Я дуже задоволений, що була така одностайність у тому, щоб не сподіватися на політиків, а показувати, що люди самодостатні у питанні захисту Пейзажної алеї. З боку громадськості є чіткий запит на конкретні дії, а не на прапори, намети та політичні виступи. Захищати Пейзажну алею — це не роль політичних партій. Якщо хочуть, нехай допомагають матеріально безпосередньо самому парку — профінансують ще пару скульптур. Це було б красивіше, ніж виставляти прапори і намети.

Якщо говорити про небайдужих киян, які вийшли на суботню акцію захисту, то це люди, які активно присутні у соціальних мережах, цікавляться новинами. Вони є відносно матеріально забезпеченими, це не маргіналізована частина суспільства, на яку сподіваються багато хто з політиків, розраховуючи дешево купити прихильність цих людей. Це молоді освічені люди, що вже більш-менш реалізувалися.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати