Київ — велосипедне місто
Віталій Кличко приєднався до масштабного флешмобу на колесах
Вранці на майдані Незалежності зібралося декілька сотень велосипедистів. Панянки в капелюшках, футбольні фанати з атрибутикою, спортсмени в яскравих трико — усі вони спілкувалися, пили каву з круасанами і багато фотографувалися. До активістів долучився мер Києва Віталій Кличко. Так у столиці відбувався флешмоб «Велосипедом на роботу». Акцію влаштувала Асоціація велосипедистів Києва.
Учасниця події Ольга Юпко їздить на роботу велосипедом рідко, бо досить далеко. Але у вихідні разом із друзями може проїхати 50 кілометрів. Полюбляє вилазки до Межигір’я, Пущі-Водиці, Вишгорода — щоб навколо було багато зелені. «Придбала велосипед два роки тому, — розповідає Ольга Юпко. — Добре для фізичної форми і майже безкоштовно в користуванні. Цього року сезон і не закривала. Кожного зимового місяця випадали сприятливі для поїздок дні. Головне — вдягатися за погодою. Ще потрібно робити техогляд велосипеда після кожної тисячі кілометрів пробігу». Ольга працює в ІТ-компанії. В офісі дівчина єдина, хто їздить велосипедом, але вона сподівається заохотити колег до цього захоплення.
Флешмоб «Велосипедом на роботу» охопив вісім міст України: Артемівськ, Київ, Львів, Мукачеве, Одесу, Рівне, Харків та Хуст. У столиці захід відбувається вдруге. Мета акції — показати, що велосипед можна використовувати не тільки для відпочинку чи спорту, а й для щоденних пересувань, наприклад до школи чи у магазин. «Наш рух набирає популярності, — зауважує медіа-координатор Асоціації велосипедистів Києва Олеся Сторожук. — Київ абсолютно зручний для велосипедистів. Є певні особливості рельєфу, але вони не є перешкодою для поширення в місті цього виду транспорту. Треба розвивати інфраструктуру. Так, було б простіше їздити, якби зробили більше велосмуг на проїжджій частині».
Увагу людей під час флешмобу привертав літній чоловік у веломобілі, схожому на ракету. Власник транспорту Володимир Халабурда з 1977 року створив понад 50 веломобілів. Зараз у пенсіонера чотири таких машини, деякі мають мотор, деякі їздять по воді. Середня швидкість приладу без мотора — 20 кілометрів на годину, але показник коливається залежно від умов. «Нещодавно трапилася невелика аварія — в’їхав в автомобіль військового, подряпав машину, сплатив штраф. Працівники ДАІ сказали, щоб їздив із документами. А я і так на веломобілі з мотором їжджу з посвідченням мотоцикліста, — каже Володимир Халабурда. — Дотримуюся правил дорожнього руху, знаходжу спільну мову з водіями, і вони поважають мене. Але я не зловживаю цим, пропускаю машини, бо я відпочиваю, а люди поспішають на роботу».