Київські вечорниці
Дрес-код: український високий стиль![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20090528/488-2-1.jpg)
3 червня у Бальній залі готелю «Хаятт Рідженсі Київ» відбудеться прем’єра мистецького проекту «Шляхетні вечорниці. Український високий стиль». Галерея Тетяни Міронової та фестиваль «Країна мрій» започатковують серію вечорів у форматі етностилю. Відомо, що з давніх часів елітні зібрання є обов’язковою частиною світського життя. Новий арт-проект покликаний відродити традицію меценатства і тому його центральним заходом стане благодійний аукціон. Художники презентуватимуть свої картини на тему «Чарівність українського романсу», зокрема, Анатолій Криволап, Віктор Сидоренко, Олександр Животков, Владислав Шерешевський, Сергій Гай та інші. Виручені з продажу картин кошти передадуть у Міжнародний благодійний фонд підтримки студентства та молодих учених України. Спеціально для «Шляхетних вечорниць» лідер гурту «ВВ» Олег Скрипка виконає сучасні українські романси під акомпанемент Лє Гранд Оркестра. А берегиня української пісні Ніна Матвієнко та ансамбль старовинної музики Костянтина Чечені продемонструють твори в стилі українського бароко та міського романсу. На вечорі також прозвучать середньовічні канти та епічні твори часів козацької доби; покажуть вишуканий одяг. Так, дизайнер Людмила Нагорна зробить акцент на традиційному міському одязі українців XVIII—XIX століття, Лілія Пустовіт представить свої оригінальні роботи, поєднуючи високу моду і етнику.
— Українське мистецтво варто сприймати, як одну із потужних складових загальносвітової культурної спадщини, — зазначає організатор арт-події Тетяна Міронова. — В Україні шляхетні зібрання були започатковані ще з XVI—XVII століття. Саме завдяки їм зберігся для нащадків філософський та творчий доробок унікального філософа Григорія Сковороди, який склав основу високого українського стилю. У XIX ст. в київських аристократичних салонах панами Галаганом, Ханенками, Тарновськими було започатковане колекціонування творів національного мистецтва та закладені високі традиції меценатства й благодійності, які є невід’ємною частиною поняття «шляхетність».
Треба зазначити, що на київські вечорниці запрошені видатні політичні і громадські діячі, бізнес- і культурна еліта нашої країни. Всіх гостей організатори акції попросили витримати дрес-код: надіти вечірнє вбрання з національними елементами.