Ліквідація «України»: нічого страшного ще не сталося?
Днями до редакції надійшло повідомлення Агентства з питань банкрутства, в якому співробітники прес- служби банку попросили «вибачення у читачів газети і виконуючого обов’язки голови виконавчої дирекції Ліквідатора банку «Україна» Віталія Струкова у зв’язку з помилкою при опублікуванні коментаря від його імені» до статті «Скільки коштує «Україна» (див. «День» від 15. 01. 2002 року). Потрібно відзначити, що прес-служба визнала, що помилка сталася з її вини, а не з вини газети, і полягала у тому, що погляд Ліквідатора був «застарілим». А в продовження теми «Дню» стало відомо, що критика заяв парламентської слідчої комісії з питань банкрутства «України» від імені В. Струкова ледве не зірвала процес «налагодження конструктивних відносин» (так їх назвав В. Струков) Ліквідатора з народними депутатами.
Нагадаємо, що Костянтин Русалін — попередній голова Ліквідатора, був відкликаний з посади саме після звинувачувального виступу головного «слідчого-депутата» Віктора Короля у парламенті (14 грудня минулого року). Заслуговує уваги, що жодних претензій до інформації про те, «Скільки коштує «Україна», у Агентства з питань банкрутства не виникло. Навпаки — В. Струков підтвердив, що один із запропонованих до продажу об’єктів «України» був оцінений нижче ринкової вартості. «Суть у тому, що експерт, який проводив оцінку цього об’єкта, оцінив його за ліквідаційною вартістю. Тому Національний банк настояв на переоцінці. Після отримання нових даних і узгодження з НБУ об’єкт відразу ж буде виставлено на продаж. Інші п’ять об’єктів уже повністю готові до продажу», — відзначив «во» головного Ліквідатора.
Що тут говорити? Спеціальний експерт Агентства (за даними Ліквідатора, «з 22 компаній, вибраних на тендерній основі, у даний момент 6 отримали замовлення») не зміг правильно оцінити квартиру у Києві — саме її вартість занизили. Правоохоронні органи залишили цей факт без уваги, слідчі-депутати, які налагодили «конструктивні відносини», як сказали «Дню» у секретаріаті слідчої комісії парламенту, «не мають нової офіційної інформації», заступник голови НБУ Володимир Кротюк відзначає «зрушення у роботі Ліквідатора» (після змін у складі його керівництва) і говорить, що «нічого страшного (з майном банку. — Авт. ) поки не сталося»... Залишається сподіватися, що спроба продажу майна «України» «за ліквідаційною вартістю» не стане тенденцiєю при оцінці левової частки його інфраструктури.