Лучани отримали консульство і видовище
Луцьк став п’ятим містом в Україні (після Києва, Харкова, Одеси та Львова), де відкрито Генеральне Консульство Республіки Польща. Воно займає досить мало місця (частину лівого крила приміщення банку з іноземним капіталом «ПЕКАО»), але вже продемонструвало діловий стиль роботи. Офіційно сусідня держава вводить візовий режим для братів- українців iз жовтня, але вже з березня цього року (відколи польський консулат у Луцьку почав діяти на неофіційних засадах) консультації з приводу майбутніх поїздок й оформлення документів отримали понад 3 тисячі чоловік.
Генеральний Консул Войцех Галонзка каже, що його співробітники планують видавати щодня до 700 віз, а при потребі збільшити цю цифру й до тисячі. Візи в Луцьку отримуватимуть не лише мешканці власне Волині, а й сусідніх Рівненської та Житомирської областей.
У день відкриття в місті польського консулату Волинь отримала значні інвестиції з Великої Британії. Як повідомив на урочистостях голова Волинської обласної держадміністрації Анатолій Француз, за 8 місяців цього року інвестицій надійшло більше, ніж за попередні 10 років. Тому відкриття в Луцьку першого іноземного представництва стало подією, у якій взяли участь заступник міністра закордонних справ Польщі Славомір Домброва, посли: України в Польщі Олександр Никоненко та Польщі в Україні Марек Зюлковський, польські сенатори, представники влади з Рівного й Житомира, ділові люди з обох держав.
У день урочистого відкриття Генерального Консульства Польщі ця установа організувала в центрі Луцька виступ вуличного театру Кракова: як вияв подяки владі області, міста, мешканцям Луцька за щире прийняття і прихильність, з якою вони зустрічаються на українській землі. Було показано виставу «Мазепа» за твором визначного польського поета Юліуша Словацького (до речі, вулиця його імені є в Луцьку). Гетьман Мазепа, як вважають організатори дійства, є символічною постаттю в історії Центральної Європи та відображає течію в українській політичній думці, яка свідчить про європейські аспекти України. Ініціатором і режисером спектаклю став відомий у Європі метр вуличного театру Єжи Зонь. Жива музика, прекрасні костюми та маски, виразна музика одного з кращих польських композиторів Міколая Хенрика Гурецького, ефектні масові сцени, спецефекти гарантували лучанам незвичайне театральне видовище.