Луганський губернатор про завдання та критерії
Луганщина після відставки її колишнього губернатора Олексія Данилова перебуває в зоні підвищеної уваги. Без офіційного представлення, яке, як було заявлено журналістам, відбудеться дещо пізніше, розпочав свою діяльність на посаді голови Луганської обласної державної адміністрації 55-річний Геннадій Москаль. До призначення на цю посаду він був заступником міністра МВС України, і займався кримінальним блоком. Нова робота Москалю знайома — нетривалий час, у 2001—2002 роках, він очолював Закарпатську ОДА, тому жодного збентеження на першій зустрічі з луганчанами не відчував. Спостерігачі вважають: до парламентських виборів залишилося лише чотири місяці, й навряд чи новому губернатору дадуть можливість серйозно зайнятися економікою. Важливо й інше — представники місцевої еліти вважають, що Луганщина вимагає не «варяга», а свого, регіонального лідера, який би не лише чітко орієнтувався в господарських тонкощах цього проблемного краю, але й враховував непросту політичну ситуацію. У столиці вчинили інакше і, схоже, перед Геннадієм Москалем стоїть завдання — піднятися над проблемою з’ясування відносин між станами переможців і переможених на минулих президентських виборах, на перше місце поставивши професійні якості представників нової влади на місцях.
Першим своїм розпорядженням Геннадій Москаль відзначив пропускну систему в приміщенні Луганської ОДА. Після наради з працівниками обласної адміністрації, новий губернатор визначив головну проблему найсхіднішої області країни — значна перевага пенсіонерів над працездатним населенням, чого немає ніде більше в Україні. Ця обставина ставить перед місцевою владою ланцюг взаємопов’язаних завдань: створення робочих місць, залучення інвестицій, розвиток підприємництва. «Якщо ми не на словах, а на ділі піднімемо приватний бізнес, то регіон зможе вижити надалі, адже 80% надходжень до бюджету Луганської області — це прибутковий податок із працюючих», — підкреслив Геннадій Москаль. Однієї з пріоритетних було названо й проблему забезпечення регіону питною водою, особливо шахтарських міст і селищ. Напевно, новий губернатор ретельно ознайомився з найпроблемнішими питаннями Луганщини, ще будучи на посаді заступника міністра, оскільки вже відчувається певне наступництво влади.
Коментуючи тему майбутніх кадрових перестановок в ОДА, Геннадій Москаль дав зрозуміти: «Політична приналежність мене не цікавить, головне — професійні якості виконавця». Він готовий співпрацювати з усіма політичними силами Луганського краю, які діють у рамках Конституції України й на благо країни, незважаючи на несхожість пропонованих ними форм і методів. Геннадій Москаль повідомив також про намір найшвидшого обговорення з головою обласної ради Віктором Тихоновим питань підготовки бюджету майбутнього року. Як відзначив губернатор, його основними труднощами є невисокі темпи розвитку промисловості, велика кількість збиткових і непрацюючих підприємств, що й запропонував виправляти спільними зусиллями.
Перше знайомство з Геннадієм Москалем на посаді губернатора ніяк не відповідає думці переважної більшості жителів про те, що новий керівник ознаменує період позачасовості на Луганщині.