Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Львів: дві ялинки – подарована, з «павуками» і з мистецькою огорожею і спеціальна – металева й музична

28 грудня, 15:01

Цьогоріч ялинку громаді Львова презентував зі свого подвір'я мешканець села Оброшине, що у Львівському районі Львівської області, Василь Козленко. Розповідав журналістам, що трошки йому було шкода ялинки. Але! «Святий Миколай подарунки роздає, і я вирішив наслідувати його традицію – подарувати Львову таку красуню», – зазначав Василь Козленко, коли ялинку зрізали.

Висота дерева – 17 метрів. Вік – 35 років. Везли його до Львова урочисто – з музикою і у супроводі патрульної поліції.

Встановили красуню, як і у всі попередні роки, на площі перед Оперним театром. Відкрили у переддень дня святого Миколая – 17 грудня. Перед засвіченням ялинки, а виблискує вона жовтими кольорами з домішками білого, пластуни разом із хоровою капелою «Дударик» передали Вифлеємський вогонь миру меру Львова Андрієві Садовому та численним мешканцям і гостям міста, які прийшли на урочисте відкриття ялинки.

Перед тим у мерії розповідали, що розроблена нова концепція оформлення міста до зимових свят із використанням традиційної прикраси – різдвяного «павука» та окремих його елементів – ромбів. Ромб віддавна символізував у традиційних українських орнаментах життя та рід, тому композиційно він  присутній в орнаментах ялинки, також – в ілюмінаціях вулиць, фотозонах тощо. Над концепцією нового оформлення працювали львівські художники-іконописці Роман Зілінко, Ольга Кравченко та Остап Лозинський.

Цьогоріч довкола дерева поставили й нову мистецьку огорожу, створену за ескізами відомої львівської мисткині, знаменитої на увесь світ своїми шедевральними витинанками, Дарії Альошкіної.

Чи задоволені львів'яни тим, як прикрашена головна ялинка, важко сказати. Хтось каже «Вау!», а хтось з ностальгією згадує прикраси минулих років – зокрема, яворівські дерев'яні іграшки.

А от на що всі нарікають, так це на погано почищені тротуари. І це не стосується тільки центральної частини Львова. Пресслужба ЛМР повідомляла про те, що за неякісне прибирання міста від снігу керівники житлових відділів усіх районів міста отримали догани. Станом на 24 грудня їх було аж шістнадцять!

Цього року відкрили у Львові й «новомодну», музичну, ялинку – на площі Маланюка, біля скандального скульптурного зображення сина Моцарта – Франца Ксавера. Провели й мистецьке дійство за участю етногурту «Курбаси».

Музична ялинка – це металева конструкція з використанням музичних інструментів – трикутників, на яких можна грати. У мерії розповідають, що за основу взято музичний інструмент трикутник, який часто використовувався в музичних полотнах Вольфганга Амадея Моцарта.

Розробив і зробив спеціальну ялинку головний художник Львівського театру ім. Лесі Українки Олексій Хорошко. Про автора ідеї і замовника у мерії не говорять, але можна припустити, що це та сама людина, якій залежало на встановленні композиції з присвятою Францу Ксаверу Моцарту (відкриття відбулося наприкінці серпня поточного року). Вона ж, та людина, до речі, дуже вболіває за те, щоби площу Євгена Маланюка було перейменовано на Музичну. Тому й ялинка на ній, цій площі, – вперше і музична.

На церемонію відкриття металевого новорічного музичного дерева прийшли великі симпатики композиції з присвятою сину Моцарта – мер Андрій Садовий і його дружина Катерина.

Фото Андрія КУБ'ЯКА

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати