Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Львів замерзає

Боржникам «довбатимуть» стіни
13 листопада, 00:00

Хоча опалювальний сезон на Львівщині офіційно розпочався ще в середині жовтня, у 175 будинках i досі немає тепла. Найгірша ситуація у Львові — тут у 150 будинках мерзне понад 40 тисяч львів’ян. Мало гріються й інші — у багатьох квартирах батареї ледь-ледь теплі. Опалювання також відсутнє у 12 професійно-технічних училищах та Академії ветеринарної медицини. Словом, стан справ якщо і не критичний, то дуже і дуже неприємний. Це змусило голову Львівської облдержадміністрації Мирона Янківа зібрати екстрене засідання штабу цивільної оборони з питань функціонування господарства в області в осінньо-зимовий період та енергетичної безпеки. А якщо взяти до уваги, що крім голів районних держадміністрацій та мерів міст обласного підпорядкування, на засіданні був присутній прокурор Львівської області Богдан Ринажевський, то не важко уявити, що становище з опалюванням дійсно загрозливе. За словами Мирона Янківа, в разі, коли й далі ситуація не вирішуватиметься, то це може загрожувати виникненням надзвичайної ситуації в місті. У чому ж рiч?

За версією заступника міського голови Львова Василя Кравціва, причина в тому, що з Києва від НАК «Нафтогаз України» надійшла вказівка газовикам тримати Львів «на обмеженому режимі». Через те, скажімо, не може подекуди нормально функціонувати ТЕЦ-1, бо тиск газу настільки низький, що автоматика блокує все, що тільки можна. І це при тому, що львів’яни поточну проплату за опалення здійснюють на рівні 99 відсотків. Але, мабуть, на «голодну газову пайку» місто посадили через те, що борги за попередні роки склали 56 млн. грн. От через цей борг львівські чиновники ніяк не можуть домовитися з НАК «Нафтогаз України». А поки цей процес триває і не зникає надія, що повернення боргу львів’янами відтермінують принаймні до першого грудня або вдасться дійти згоди з «Нафтогазом України» про поетапну реструктуризацію старих боргів, Мирон Янків розпорядився, аби до 14 листопада притягнути до відповідальності посадових осіб, винних за несвоєчасне теплопостачання у Львові. До речі, недавня сесія Львівської облради визнала незадовільною роботу міської адміністрації із забезпечення нормального опалення. У свою чергу, міський голова Львова Любомир Буняк бачить вирішення проблеми у прийнятті жорсткішої системи розрахунків за тепло — аж до відключення боржникам центрального опалення. «Це жорстоко, але необхідно, — каже він. — Якщо зараз не запровадити цю систему, то наступного року Львів буде замороженим взагалі».

Якщо квартири боржників дійсно відключатимуть від тепла, то, за словами Василя Кравціва, робитимуть це за участю представників райдержадміністрації, комунальних служб і міліції. Технологія відключення, виявляється, «проста»: у квартирі боржника довбатимуть стіну, доходитимуть до спільного стояка, яким тепло подається в цьому будинку і вже там перекриватимуть доступ до тепла кожному боржникові (мабуть, прокуратура все одно опротестує подібне проникнення в квартири на підставі того, що, так би мовити, мій дім — моя фортеця, і без законних причин ніхто не має права турбувати людину в її домівці). У випадку, коли господар тієї чи іншої квартири сплатить борг, то зворотній процес підключення до опалення він буде змушений сплатити за власний рахунок. От таке ноу-хау по-львівськи. Та, здається, чиновники не розуміють, що подібний механізм наведення ладу з боргами може призвести до соціального вибуху. Адже прийдеться довбати стіни у десятках тисяч квартир. Більше того, у свій час люди не розраховувалися за комунальні послуги не тому, що не хотіли, а через те, що їм, особливо бюджетникам, своєчасно не виплачували зарплату. А на деяких підприємствах її не бачили роками. Та й сьогодні чи може, скажімо, лікар, вчитель або працівник культури своєчасно розрахуватись за всі комунальні послуги, якщо, відомо, отримує мізерну зарплату?!

Звичайно, легше всього усю відповідальність за поганий стан справ у сфері опалювання звалити на плечі пересiчної людини — для цього великого розуму не треба. Але й без цього сьогодні люди не дуже шанують владу. Бо вона, схоже, продовжує вирішувати усі проблеми за рахунок своїх підданих.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати