Львiв’яни визнали «Людиною року»... мера Iвано-Франкiвська
Ще не встигли стiни Львiвського нацiонального оперного театру забути королiвський бал, як тут зiбралися лицарi. Саме у Львiвському оперному театрi минулої недiлі вiдбулося святкове дiйство, котре стало заключним етапом акцiї «Галицький лицар-2002». А напередоднi спецiальна Академiчна рада, до котрої увiйшли «галицькi лицарi» попереднiх рокiв, визначала, хто ж саме вартий цих високих титулiв. До слова, на вiдмiну вiд минулих рокiв, цьогорiч проект «Галицький лицар» вийшов за межi Львiвщини i охопив ще двi сусiднi областi — Тернопiльську та Iвано-Франкiвську.
І нагородження проводилося у двох номiнацiях: вiдзнака «Галицький лицар» — людинi, дiяльнiсть якої була найбiльш помiтною у вiдповiднiй сферi громадського життя, та вiдзнака «Галичина» — кращiй фiрмi чи комерцiйному проекту в регiонi. Передувало ж оголошенню iмен кращих в Галичинi коронування нового «монарха». Нагадаємо, що досi «королем Галичини Iваном I» був ректор Нацiонального унiверситету iм. I. Франка Iван Вакарчук. А останньої неділі січня свої корону та мантiю вiн передав «королю Мирославу I», вiце-ректоровi Українського католицького унiверситету Мирославу Мариновичу. Опiсля ж почалося оголошення iмен переможцiв.
Отож, якщо у списку переможцiв «Галицького лицаря-2000» (минулорiч акцiя не проводилася через вибори. — Авт. ) панував абсолютний патрiархат, то цьогорiч лицарськi обладунки дiсталися й представникам кращої половини людства. П’ятикiлограмовi бронзовi статуетки того вечора отримали вiдома модель’єр Оксана Караванська, котра перемогла в номiнацiї «Митець року», директор «Форуму книговидавцiв» Олександра Коваль, яка стала «Громадським дiячем року». А майстер спорту зi стрiльби з лука Катерина Палеха стала «Спортсменом року».
А от «Журналiста року» цьогорiч не обрали: як пояснили органiзатори — через брак часу. Адже згадана номiнацiя була вiдновлена лише у серединi сiчня. Однак вже наступного року «Журналiст року» знову буде обов’язковим серед номiнацiй «Лицаря».
Позаяк географiя конкурсу була значно розширена, то львiв’янам лаврами слави довелося дiлитися з тернополянами та прикарпатцями. I акцiя пiдтвердила, що й у цих регiонах також не бракує людей, вартих називатися лицарями.
«Людиною року», найпопулярнiшою у Галичинi, став мер Iвано-Франкiвська Зиновiй Шкутяк. Вiн отримав статуетку з рук Блаженнiшого кардинала Любомира Гузара. До рiдного мiста повiз нагороду й професор Тернопiльського медунiверситету Володимир Бiгуняк. У такий спосiб Академiчна рада оцiнила його винахiд замiнника людської шкiри, визнавши його «Науковцем року». А от у номiнацiї «Музикант року» було аж два переможцi — лiдер «Океану Ельзи» Вакарчук та пiанiст Йожеф Ермiнь. Щоправда, через роботу над записом нового альбому, Славко Вакарчук не змiг приїхати по нагороду. Однак вiн таки передав касету з записаними на нiй словами подяки. У такий же спосiб подякували львiв’янам i видатний вчений, економiст Богдан Гаврилишин, котрий у той час перебував у швейцарському Давосi, та Яцек Куронь. Останнiй став «Лицарем примирення». А от «Честю та гiднiстю Галичини» визнано Героя України, вiдомого лiкаря Володимира Козявкiна.
Загалом церемонiя нагородження «Галицьких лицарiв» тривала майже чотири години. Однак присутнiм у залi, серед яких був i губернатор Львiвщини Мирон Янкiв, нудьгувати не довелося. Передовсiм, завдяки ведучим Вiктору Морозову та Юлiї Сенишин. Глядачiв також розважали Руслана, Тарас Чубай, Лiля Ваврин, оркестр «Вiртуози Львова» та модерн-балет «Акверiас».