Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Людина і кібер-простір

02 квітня, 00:00

Міжнародний конгрес «Інформаційне суспільство — стратегія розвитку в ХХI столітті», що відкрився у вівторок у Києві, проходить під знаком підготовки до Всесвітнього саміту на вищому рівні з питань інформаційного суспільства, який буде проведено 10-12 грудня в Женеві (Швейцарія). У той же час нинішній форум є одним з елементів реалізації стратегії регіональної співпраці у сфері зв’язку. У своїй доповіді генеральний секретар Міжнародного союзу електрозв’язку Йошіо Утсумі зазначив, що у світі виникла потреба створення нових правових і політичних умов для кібер-простору. Це новий світ без кордонів, від якого ми все більше стаємо залежними: як захистити себе від міжнародного кібер-тероризму, хто повинен здійснювати «поліцейські» функції в кібер-просторі тощо? Світова спільнота повинна виробити зобов’язання для боротьби з кібер-злочинами.

«Можна без перебільшення сказати, що сьогодні світ переживає епоху бурхливої інформаційної революції глобального інформаційного простору», — сказав з трибуни конгресу секретар Ради національної безпеки і оборони України Євген Марчук. У той же час на тлі динамічного розвитку світового ринку інформаційних технологій, на думку Є. Марчука, треба визнати, що інформаційні ресурси поки не стали визначальним чинником економічного та соціального розвитку в Україні.

Секретар РНБОУ вважає, що сьогодні особливу увагу слід приділити питанням інформаційно-психологічної безпеки суспільства. Необхідним є дієвий державний і громадський контроль за діяльністю всіх організацій і приватних осіб, що застосовують інформаційно-психологічні методи впливу на масову свідомість. Досі залишається неврегульованою діяльність іноземних ЗМІ в Україні: ні для кого не таємниця, що багато радіостанцій, працюючи на частоті FM, не виробляють національного інформаційного продукту, вони лише ретранслюють популярні іноземні станції. Інформаційний простір завжди буде відкритим, зазначив Є. Марчук, тому про «радянську» стратегію інформаційної закритості треба забути. Інша річ, що нам треба ще вчитися, як ефективно використати прозорість інформаційного простору для відстоювання своїх національних інтересів. Зрештою, за словами Є. Марчука, йдеться про підтримку балансу між демократичною еволюцією суспільства та регуляторною функцією держави.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати