Людина, яка створила хор на... схилах Дніпра

Колектив українського народного фольклорного хору «Гомін» відзначає світлий, поважний ювілей: 2 червня 2008 року організатору і незмінному керівникові хору, подвижнику, лауреату Державної премії ім. Т. Шевченка, науковцю, композитору, поету, співаку, фольклористу Леопольду Івановичу Ященку виповнюється 80 років. Але є ще й друга визначна дата — 40 років тому на схилах Дніпра народився хор «Гомін».
У нашому багатомільйонному стольному Києві існує чимало професійних музикантів, талановитих диригентів, добрих знавців народної пісні, фольклорних ансамблів, які люблять глядачі і знає країна. Але «Гомін» — єдиний і неповторний, бо мало бути професійним музикантом, послідовним шанувальником народної пісні, народних звичаїв, мало навіть бути щирим патріотом. А треба, щоб душа зоріла цвітом папороті, треба бути Леопольдом Ященком, щоб тобі повірили і до тебе потяглися люди.
З нами і на чолі нашого хору «Гомін» ми маємо такого митця, до якого приходять, тягнуться люди з усього міста Києва, а разом і зі всієї України вже протягом сорока років. До талановитого організатора, незмінного керівника хору, який прививає любов до рідної пісні всім, хто приходить до хору, який навчає співати найдавніших українських пісень, ним же записаних у різних куточках Батьківщини. Також навчає найновіших прекрасних пісень, написаних самим ювіляром. І ми, хористи, від щирого серця вітаємо вас, Леопольде Івановичу, з ювілеєм, ми всі вас шануємо, любимо, зичимо здоров’я на довгі роки, натхнення, творчих успіхів, щастя, в чому ви його бачите самі, і бажаємо всенародної пошани. Многая літа!
Софія ХОДИРЄВА
P.S. Вже багато років підряд щоліта хор «Гомін» Леопольда Ященка приваблює киян до славетних київських парків. Люди не тільки слухають — вони також приєднуються до гармонічного, багатоголосого хору, запам’ятовують мелодії та тексти і приходять до парку знову і знову. Серед журналістів газети «День» також є прихильники цього хору; всі вони вітають ювіляра і бажають йому здоров’я і довголіття!
На превеликий жаль, таких хорів в столиці стає все менше і менше — вони агресивно витісняться барабанними «супергромами» електроніки. Але будемо надіятися на краще.
Випуск газети №:
№88, (2008)Рубрика
День України