Перейти до основного вмісту

Малі Немиринці вибирають школу

ВБ затвердив для Хмельницької області 13 мікропроектів на три мільйони гривень у межах Фонду соціальних інвестицій
04 липня, 00:00

— Всесвітній банк станом на 20 червня затвердив у Хмельницькій області 13 мікропроектів на загальну суму 2,938 мільйона гривень у межах пілотної фази проекту «Фонд соціальних інвестицій» (ФСІ)», — розповів начальник головного управління праці і соціального захисту населення Хмельницької облдержадміністрації Сергій Кіндзерський. — Передбачено, що ВС фінансує 80 відсотків усіх витрат, а решту — місцева громада, місцева влада і український уряд.

Отож повернімося до Немиринець. Ще позаминулої весни, у квітні, поміж людьми розгорнулася дискусія довкола місцевих соціальних проблем. Дороги нікудишні, водоводу немає, медобслуговування, культуру, освіту немиринецькі воліли б піднести на вищий рівень. За що ж узятися б передусім? Громада ухвалила: за школу, в якій росте-підростає майбутнє.

Сергій Кіндзерський згадав і про ще забутіше, ніж Немиринці, село Гулівці Білогірського району, про Кучу Новоушицького району, про об’єкти так званого соцкультпобуту у Деражні, Хмельницькому, інших містах і селах краю: «Ми маємо можливість одержувати великі гроші. Для реконструкції шкіл, лікарень, ФАПів, дитячих будинків, притулків, об’єктів комунальної сфери». До речі, край уже минув пілотну фазу, вступивши в основну: якщо досі участь у проекті брали два райони, то нині — вже чотири. «Золотий дощ» від ВБ чи не найрясніше впав на обласний центр, де «виросли» чотири заклади для дітей, скривджених долею.

Виникає природне запитання: а чому ВБ вибрав саме Хмельницьку область? Начальник головного управління вважає, що «в області найліпше розв’язуються соціальні проблеми». Хоча зауважив, що автори проекту «брали до уваги рівень дитячої смертності», число представників підростаючого покоління, що змушені йти на уроки в «чужі» села й таке інше. Говорить про соціальні ініціативи, спрямовані на результативну підтримку дiтей і беззахисних літніх людей. Отож, мабуть, у хмельницьких організаторів більше бажання й волі до розв’язання цих проблем.

Сергій Кіндзерський спростував гіпотезу про те, що краєві «всміхнулася доля» завдяки тому, що міністр праці і соціальної політики України Іван Сахань свого часу працював у Хмельницькому: «Все вирішує Всесвітній банк. Одноосібно». Але він погодився з міністром, який на семінарі, присвяченому цьому проектові, відзначив важливість «Фонду соціальних інвестицій», особливо для невеликих українських міст, де часто не вистачає власних ресурсів «для будівництва малого моста, ділянки дороги чи для газифікації». Звернув увагу на роль місцевих громад у фінансуванні і розробці мікропроектів, на розвиток місцевого самоврядування.

Причетні до проекту хмельниччани, які чомусь побажали залишатися анонімними, говорили й про «заморожені» мікропроекти. Це там, де місцеві власті не спромоглися «знайти» ні у бюджеті, ні серед заможних людей «свою» найменшу пайку витрат. «Місцевими громадами, які повинні фінансувати не менше 10 відсотків вартості мікропроекту, вже зібрано 121 тисячу гривень, а по трьох з них кошти зібрано у повному обсязі», — відповів Сергій Кіндзерський.

Повернімося до вищезгаданого недавнього семінару. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, на ньому йшлося про те, що «реалізація проекту ФСІ невдовзі почнеться також у Київській, Вінницькій, Сумській і Чернігівській областях, де вже почато підготовчу роботу і зібрано пропозиції від місцевих громад». «Кредитну угоду між Україною і ВБ на суму 50,21 мільйона доларів за проектом ФСІ було підписано у грудні 2001 року. Загальний обсяг цього Фонду складає близько 70,09 мільйона доларів, у тому числі внесок українського уряду — 9,97 мільйона доларів, місцевих властей — 9,91 мільйона доларів», — продовжує Інтерфакс- Україна. «Та завважте, що наш край — серед першопрохідників», — підкреслює начальник головного управління праці і соціального захисту населення Хмельницької облдержадміністрації Сергій Кіндзерський. Він упевнений, що «прозорість проекту гарантується, бо в контролі за його виконанням беруть участь місцеві громади».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати