Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Мазут перетворять в асфальт

Небезпечну суміш в Керченському порту утилізують на місці
27 березня, 00:00

Після проведення кількох досліджень та експертиз спеціальна комісія Мінприроди прийняла рішення не перевозити 4,2 тисячі тонн суміші мазуту, піску та водоростей, які зібрані після аварії суден у Керченській протоці восени 2007 року і зберігаються в Керченському порту, а утилізувати її на місці. Про це повідомив на прес-конференції в Лівадії (Ялта) Президент України Віктор Ющенко. За словами Президента, міністр із питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра поінформував його, що утилізацію відходів суміші мазуту з піском буде розпочато буквально цього тижня, а завершити роботи планується протягом двох- трьох тижнів. Як повідомлялося раніше, питання розглядалося в Раді міністрів Криму, в Мінприроди України, та на спеціальній нараді в Секретаріаті Президента України. Серед різних варіантів утилізації суміші, розглядалося і вивезення її в Миколаївську область, де є спеціальне підприємство, що володіє технологією та ліцензією на переробку небезпечних речовин. Однак в нинішніх умовах, коли температура повітря в Криму вдень сягає 15—20 градусів, спеціалісти визнали транспортування суміші неможливим через можливе забруднення навколишнього середовища. Проти транспортування піщано-мазутної суміші, як відомо, виступили кримські екологи. За їхніми підрахунками для утилізації піщано-мазутної суміші безпосередньо в Криму необхідно усього близько одного мільйона гривень. Крім того, екологи звернулися до Президента Віктора Ющенка з проханням визнати загальнодержавний масштаб катастрофи в Керченській протоці, тому що загальнодержавний статус екологічної катастрофи відкриє доступ до фінансування робіт з ліквідації наслідків зі спеціальних державних фондів. Раніше голова МНС України Володимир Шандра повідомив, що експерти Європейського Союзу ще раз відвідають Керченську протоку для вивчення наслідків торішньої екологічної катастрофи. Метою їхнього візиту стане аналіз і прогноз розвитку надзвичайної ситуації. За словами Володимира Шандри, в залежності від висновків експертів Україна буде визначатися, чи потрібна їй фінансова допомога для ліквідації наслідків катастрофи.

Віктор Ющенко зазначив, що у МНС є всі можливості для проведення робіт із утилізації нафтовідходів на місці. Глава держави висловив надію, що найближчим часом ситуацію буде вирішено. Він сказав журналістам, що кілька днів тому в нього була розмова з екс-президентом Росії Володимиром Путіним щодо ситуації в Керченській протоці. «Ми домовилися про те, що на рівні двох урядів буде відновлено переговори про завершення робіт із утилізації цих відходів й завершення розрахунків за завдану шкоду», — сказав Президент. На його думку, шкоду, яку було завдано навколишньому середовищу Керченської протоки, повинні сплатити суб’єкти господарювання, відповідальні за ситуацію, що склалася в протоці.

За висновком фахівців-технологів до початку курортного сезону Керченський порт звільниться від терикона мішків з нафтосумішшю. Як повідомили «Дню» в прес-службі кримського відділення Партії зелених, під головуванням міністра охорони навколишнього середовища України Георгія Філіпчука в Керченському морському порту пройшла нарада керівників і фахівців природоохоронних служб і служб МНС. На нараді прийняте рішення утилізувати 4,2 тисяч тонн піщано-мазутної суміші зібраної в Керченській протоці після аварії судів 11 листопада 2007 року, на місці в порту. Протягом 10 днів на території порту буде змонтована модульна установка для переробки суміші в нейтральний порошкоподібний силікатно-карбонатний матеріал, що за висновком Державної санітарної служби України є екологічно безпечним і може використовуватися в якості наповнювача при виробництві асфальтобетону для дорожнього покриття. На переробку всіх зібраних відходів піде близько 60 днів. «Запропонована технологія переробки піщано-мазутної суміші — екологічно безпечна, заявив Георгій Філіпчук. — Доля терикону вирішена: Керч і Крим можуть бути спокійні».

У той же час міністр захисту навколишнього природного середовища підкреслив, що екологічна катастрофа в Керченській протоці цілком не ліквідована. «На дні протоки залишився мазут. Скільки його там, поки ніхто не знає. Тому екологічна катастрофа цілком не ліквідована. Усім службам потрібно активно працювати до повної ліквідації наслідків катастрофи», — відзначив міністр. Як повідомляла прес-служба Ради міністрів Криму напередодні приїзду в Крим Президента Віктора Ющенко Рада міністрів прийняла рішення виділити два мільйони гривень для утилізації піщано-мазутної суміші в Керчі. Ще дев’ять мільйонів гривень для цього планували одержати з державного бюджету.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати