Перейти до основного вмісту

Метро – без скриньок

У столичній підземці починається боротьба з псевдоволонтерами — інформаційна
15 січня, 11:34

Сльозливий голос волонтера в синьому чи жовтому жилеті з прозорою скринькою в руках розповідає про хвору дитину, якій треба зібрати космічну суму на операцію. Зазвичай чемно нагадує пасажирам київського метро чи іншого громадського транспорту, що коли не вірите, то можу показати документи про лікування, про сам фонд, будь ласка, мовляв, усе чесно. Ситуація вже звична для киян і навіть набридлива. Потужні волонтерські організації з репутацією не один раз наголошували, що на вулицях чи в транспорті їх немає, тому скринькові фонди — це шахраї. Наразі лише в київському метрополітені зареєстровано понад сотню випадків збору коштів сумнівними волонтерськими організаціями — усі вони об’єднані в одне провадження за статтею 190 про шахрайство.

Аби покласти край цій псевдоволонтерській діяльності, у парламенті зареєстровано законопроект № 3215 про діяльність волонтерських організацій і заборону збору коштів у громадському транспорті. Однак досі його не ухвалено. А днями відбулася зустріч активістів із керівництвом київського метрополітену, де вирішили, що доки закон на розгляді, діятимуть по-іншому. «Уже наступного тижня на ескалаторах звучатиме звернення до пасажирів з проханням не жертвувати коштів неперевіреним організаціям. Також буде опрацьована технічна можливість впровадження такого ж оголошення у вагонах і на моніторах», — ідеться на сайті метрополітену.

Волонтери сприйняли такий крок дуже позитивно. Представник фонду «Таблеточки» Алла Антонова додала, що киянам не варто соромитися розпитувати про реєстраційні документи фонду, виписку з діагнозом дитини, а також вимагати звіту про використані кошти. Якщо таку інформацію неможливо отримати — допомагаєте шахраям.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати