Перейти до основного вмісту

Міненерго + Держкоматом = нерівний шлюб

08 травня, 00:00

Довгоанонсоване об'єднання Міністерства енергетики та електрифікації з Держкоматомом нарешті відбулося: минулого вівторка указом Президента на їх базі створено Міністерство енергетики.

Юрій Бачкарьов зберіг міністерську посаду в новій структурі, Міненерго ж отримало додаткові повноваження щодо управління процесами створення вітчизняного ядерно-паливного циклу та щодо діяльності, пов'язаної з радіоактивними відходами. Себто атомники, з'єднавшись у реорганізаційному "шлюбі" зі своїми колегами -конкурентами з Міненерго, втратили частину власних повноважень і, головне, "незалежність" окремого відомства. Віднині їхня "автономія" має статус держдепартаменту з питань ядерної енергетики, підпорядкованого Міненерго.

Чи може мати цей акт якісь наслідки - окрім, звичайно, демонстрації реформи структури уряду? Так, якщо використати переваги об'єднання для уникнення в майбутньому перетягування "фінансової ковдри" між "звичайними" та атомними енергетиками. Скажімо, перші, як "свої", користувалися більшою прихильністю Національного диспетчерського центру, котрий намагався перерахувати їм гроші за електроенергію в першу чергу. Тепер - усі "свої".

Цікаво, що нині, під час безпосередньої реорганізації енергетичних відомств, уже не лунає ім'я Нура Нігматулліна, колишнього 1-го заступника голови Держкоматому, в якості ймовірного претендента на одну з високих посад. Вочевидь, його репутацію спеціаліста-атомника дещо підмочила історія із створенням українсько-російсько-казахського СП "УкрТвел" для виготовлення ядерного палива українським АЕС. Адже, за висновком експертів Мінекобезпеки, цей проект лише віддаляв нас від створення власного повного ядерного циклу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати