Міні-гаджет для бійців
Студент Вінницького політеху сконструював «навігаційний» годинник. Винахід уже випробовують у зоні АТОНаручний годинник із функцією управління жестами, який можна використовувати як навігаційний пристрій, сконструював другокурсник Вінницького національного технічного університету Дмитро Кривий. Гаджет дозволяє відслідковувати рухи людини, зв’язуватися по Bluetooth з ПК, мобільним девайсом або виконувати альтернативну функцію мишки, створюючи віртуальну реальність. Ідея створити диво-годинник у Дмитра виникла після того, як його друг поїхав воювати на Донбас. Пристрій, за словами винахідника, покликаний допомогти нашим бійцям орієнтуватися на місцевості, підтримувати зв’язок із базою та не потрапити в полон.
«Це своєрідний компас-навігатор, який не містить якихось складних деталей: тут лише два датчики, мікропроцес і монохромна плата. Для його виготовлення мені знадобився старенький мобільний телефон і звичайний базарний годинник, — ділиться секретами конструювання Дмитро. — Цей гаджет може відслідковувати маршрут людини через супутник, зв’язуючись із головним комп’ютером. Він обладнаний графічним пейджером і дозволяє надсилати повідомлення. Завдяки чорно-білому екрану годинник енергоощадливий і може тримати заряд упродовж 48 днів. Експериментальний екземпляр я вже відправив на випробовування своєму другові, який перебуває у зоні АТО. Йому сподобався».
Викладач Вінницького національного технічного університету Вікторія Войтко каже, що Дмитро своїми винаходами надихає й інших студентів. Торік винахідних сконструював для потреб АТО робота-розвідника, унікальну систему навігації та високоефективну піч. Цього року вирішив працювати над створенням міні-гаджетів, які допоможуть бійцям завжди бути на зв’язку і швидко повідомляти про надзвичайні ситуації.
«Студенти під керівництвом Дмитра вже створили гурток винахідників. Зараз шукають спонсорів, щоб поставити виготовлення гаджетів на конвеєр. Вартість експериментального винаходу обійшлася в 50 доларів, якщо запустити серійне виробництво, то ціна буде значно дешевшою», — переконує викладач.
Винахід Дмитра вже оцінили науковці в Україні. Незабаром він представить його на міжнародному конкурсі комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2015», який відбудеться в Румунії.