Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Молодь вирушає «Холодноярськими стежками»

Волонтери гуртуються, щоб захистити природні ресурси Чигиринщини
14 липня, 00:00

— Сьогодні Холодному Яру загрожує небезпека вимирання. Рослини, занесені до Червоної книги, піддаються знищенню жителями ближніх сіл, багата лісова територія теж під загрозою — багато хто мріє мати там власний дачний куточок. Тому ми вирішили бити на сполох, — розповіла «Дню» організаторка табору «Холодноярськими стежками» Світлана Собова.

За її словами, альтернативне вирішення проблем Холодного Яру представники екологічних організацій Черкащини та України бачать у наданні урочищу статусу національної заповідної зони. Справа не з легких, адже окрім величезної роботи на державному рівні існує потреба у вихованні екологічної свідомості місцевих жителів та відвідувачів Холодного Яру.

Своєрідним способом екологічного виховання є проведення тематичного волонтерського табору «Холодноярськими стежками». Щоб привернути увагу громадськості до унікальності урочища та необхідності його збереження, протягом п’яти днів — із 23 по 27 липня — волонтери з різних куточків Черкащини житимуть у наметовому містечку в Холодному Яру. І не просто житимуть, а будуть досліджувати історію та екологічні особливості урочища.

— Учасники будуть жити за законами трипільців, скіфів та сарматів, які жили на території Холодного Яру, займатимуться благоустроєм території та формуватимуть екологічні стежки. Окрім цього, одним із важливих елементів життя табору стане збір волонтерами легенд та історій про урочище серед сільських жителів, — розповіла Світлана Собова.

Холодноярськими стежками молодь блукатиме за підтримки Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації та за сприяння програми розвитку ПРООН «Соціальна інтеграція та розвиток громадянської відповідальності молоді в Україні».

ДО РЕЧI

Як повідомили «Дню» в Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області, на землях села Мельники та хутору Буда справді хочуть створити Національний природний парк «Холодний Яр». Але переважна більшість місцевих жителів вважають, що після створення парку буде відсутній доступ місцевого населення до природних ресурсів, землі будуть приватними. Люди знають про сумний досвід заповідника в Трахтемирові, куди потрапити «простим смертним» ой як нелегко, тому й ставляться до подібних ініціатив влади з недовірою.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати