«Молодість» змінює команду і будує плани на десятиріччя
— 39-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» пройде за графіком — в останній тиждень жовтня, — повідомив його незмінний натхненник, Директор Української кінофундації та арт-директор фестивалю Андрій Халпахчі на прес-конференції, яка відбулася в кінотеатрі «Київ» — з 24 жовтня по 1 листопада.
З’явившись на світ 1970 року, «Молодість» пройшла великий шлях — від скромного студентського фестивалю українських стрічок, через відкритість національного фестивалю, на якому змагалися дебютні роботи молодих кінематографістів величезної тоді країни, до великого міжнародного форуму, який знають далеко за межами України. Участь у ньому вже сама по собі є почесною для дебютантів, а нагорода означає пряму дорогу в світ кіно.
«Путівку в життя» фестиваль дав таким видатним іменам, як Володимир Бортко та Іван Миколайчук, Алла Сурикова Вадим Абдрашитов, Сергій Буковський та Іраклій Квірікадзе, список цей можна продовжувати нескінченно довго. А список зоряних гостей лише останніх фестивалів примушує битися частіше серця глядачів та журналістів, не кажучи вже про гордість організаторів — Софі Лорен та Жерара Депард’є, Чулпан Хаматову та Романа Поланські, Ренату Литвинову та Кшиштофа Зануссі, Федора Бондарчука та...
Протягом свого довгого життя «Молодість» переживала різні часи, мігрувала містом — від Будинку кіно до Палацу «Україна». В останні три роки фестивальним центром впевнено став київський кінотеатр «Київ». Цього разу навіть церемонія відкриття і закриття відбудеться саме тут. Дирекція фестивалю вирішила відмовитися від помпезного Палацу «Україна» не тільки через дорожнечу оренди, але, насамперед, через відсутність сучасного обладнання для якісного кінопоказу.
В організації та фінансуванні фестивалю, як і раніше, бере участь Міністерство культури і туризму, хоча об’єми фінансування різко скоротилися. А ось місто, зі слів Андрія Халпахчі, мало піклується про збереження такого престижного для нього бренду, як «Молодість». Якою буде участь міської адміністрації в цьому році, поки що невідомо, натомість із торішніх 100 тисяч гривень перераховано лише 20. Від претензій на решту, що залишилася в сумі 80 тисяч, «керманич» міської культури пані Світлана Зоріна просить фестиваль відмовитися.
Оргкомітет фестивалю покладає великі надії на нових партнерів, які повірили в «Молодість» і активно підключилися до її організації. Це добродійний фонд «Нові традиції» Сергія Бондарчука, (того, хто фінансував виробництво фільму про Голодомор «Живі» Сергія Буковського), та ТРК «Україна».
Представник Фонду — Олексій Сивак, його виконавчий директор, озвучивши суму, яку Фонд вклав у майбутній фестиваль — 300 тисяч доларів, пообіцяв під час найближчих зустрічей розповісти про плани Фонду з підтримки фестивалю, українського кіно та української культури загалом.
Нових форм набуває і співпраця з телеканалом. Генеральний директор ТРК «Україна» пан Вольдемар Дзіки не тільки пообіцяв щоденні ефіри для фестивальних щоденників, але й нові форми кінопоказу. Що само собою втішно, оскільки ця частина телесітки традиційно шкутильгає, схиляючись до низькопробної продукції.
Можливо, завдяки цьому союзу у глядачів буде можливість дивитися хороше та різноманітне кіно не тільки під час фестивалю, але й протягом року. Нехай навіть по одному каналу.