Перейти до основного вмісту

Микола СУКАЧ: «Число «13» принесе нам удачу!»

У Чернігові розпочався Міжнародний фестиваль класичної музики «Сіверські музичні вечори»
21 березня, 11:06
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА

Цей форум уже став культурною візиткою міста, його з нетерпінням чекають меломани. Маестро Миколу Сукача називають батьком-засновником «Сіверських музичних вечорів». Головний диригент Чернігівського симфонічного оркестру «Філармонія», ініціатор фестивалю, а також літніх майстер-класів — натура дуже харизматична та діяльна. Микола Васильович, як магніт, притягує таланти (зібрав висококласну команду оркестрантів) і кожний рік дарує чернігівцям велике музичне свято, не приховує й головний «рецепт» успіху «Сіверських вечорів» — гарна музика, чудове виконання, а все разом несе емоційну та інтелектуальну інформацію для слухачів». Про програму, концерти-родзинки та зірок, які стали гостями фесту, «Дню» розказує Микола СУКАЧ.

— Традиційний термін проведення фестивалю «Сіверські музичні вечори» цього року збігся із 140-річчям від дня народження (2 квітня 1873 р.) та сімдесятими роковинами від дня смерті (28 березня 1943 р.) видатного російського композитора Сергія Васильовича Рахманінова. Саме тому ми підготували програму виключно з творів композитора. Музика цього маестро не залишає байдужим нікого, хоча є складною за виконанням. У наш музичний проект увійшли три симфонії, знамениті «Симфонічні танці», три фортепіанні концерти та «Рапсодія у стилі Паганіні», романси та оперні арії, твори для двох фортепіано. Я впевнений, що число 13 принесе удачу нашому фестивалю!

Почесним гостем і «талісманом» упродовж усіх фестивальних років є відомий піаніст Вадим Руденко. Він — музикант яскравого романтичного дарування, віртуоз, що тяжіє до великих полотен. Особливу перевагу Руденко віддає творчості Рахманінова. Нагадаю, кілька років тому він разом із нашим оркестром «Філармонія» здійснив унікальний музичний проект — ми виконали п’ять концертів Рахманінова за два вечори! І це можна назвати світовим рекордом. Вадим Руденко грає рахманіновську музику в стилі, найближчому до авторського виконання. Це особлива відвертість рахманіновських музичних фраз, які здебільшого починаються з кульмінації та поступово стихають. Разом зі співучими мелодіями ми намагалися розшифрувати й відтворити дзвони як одну зі складових музики класика.

Разом із Руденко твори для двох фортепіано виконає молода піаністка Марія Калугіна. Цей дует дебютував саме на нашому фестивалі два роки тому. Я впевнений, що їхнє виконання двох сюїт та авторської версії «Симфонічних танців» викликає велику зацікавленість публіки.

У фестивалі бере участь диригент Хобарт Ерл (США), який уже впродовж багатьох років очолює Національний одеський філармонійний оркестр. Романси та оперні арії разом із молодою співачкою з Києва — Валерією Туліс — виконає соліст Маріїнського театру Михайло Кит (він також співає в таких театрах, як Ковент-Гарден, Метрополітен-опера, Ла Скала та інших). А «родзинкою» форуму стане зустріч із Олександром Єрмаковим — директором Музею Рахманінова в Іванівці Тамбовської області, людиною, яка підняла маєток композитора з руїн і впродовж сорока років є його янгелом-охоронцем. Він розповість багато цікавого та невідомого про життя маестро та його сім’ї.

Фестиваль завершиться 2 квітня — в день народження Сергія Рахманінова — виконанням першого та останнього опусів класика — Концерт №1 для фортепіано з оркестром і «Симфонічних танців» (соліст — Вадим Руденко, Росія). Хочу нагадати, що раніше вважалось, що Сергій Васильович народився 1 квітня, але достеменно відомо, що це помилкова дата, яка увійшла в довідники, а насправді це саме 2 квітня! Те, що наш фестиваль відбувається, то — завдяки небайдужим особистостям. Хочу подякувати голові Чернігівської обласної державної адміністрації Володимирові Хоменку за підтримку «Сіверських вечорів» і придбання музичних інструментів для нашого симфонічному оркестру «Філармонія» (бо саме наші музиканти є головними особами форуму за кількістю складних творів, які виконують на фестивалі), голові правління «Райффайзен банку Аваль» Володимирові Лавренчуку за фінансову допомогу та головному редактору газети «День» Ларисі Івшиній за медіа-підтримку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати