Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Мистецтво на мільйон

У «Шоколадному будиночку» відкрилася передаукціонна виставка сучасних українських художників. Кажуть, наші колекціонери кризи не бояться...
21 лютого, 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

У «Шоколадному будинку», на Шовковичній, у Києві, відкрилася передаукціонна виставка сучасного мистецтва, що зібрала роботи українських митців — і відомих, визнаних у світі, і молодих. Серед експонатів, зокрема, роботи Анатолія Криволапа, Василя Цаголова, Романа Жука, Тиберія Сільваші, Петра Бевзи, Павла Керестея, Зінаїди Ліхачової. На думку організатора аукціону, колекціонера Євгена Вакуленка, добра мистецька колекція повинна містити не менше 140 — 150 імен. Саме стільки робіт і було представлено на аукціоні. Сам Євген колекціонує сучасний живопис уже протягом п’ятьох років, за цей час у його зібранні з’явилося близько трьох сотень робіт.

Здебільшого на виставці було представлено живопис, тож на його фоні особливо виділялися дерев’яна скриня І. Семесюка, мозаїка Ю. Кузьменка, скульптура О. Моргацького, інсталяція З. Ліхачової. Для реалізації своїх творчих задумів митці використовували найрізноманітніші матеріали й засоби — бронзу, скло-полотно, залізо, виноградну лозу, шовкографію.

Загальну вартість колекції, що піде з молотка цього разу, оцінюють у 1 115 000 долларів. А це — найбільша сума за всю історію українських мистецьких аукціонів, що виглядає, м’яко кажучи, дивно з огляду на те, що сьогодні країна переживає не найкращі часи. Утім, звісно, не для всіх ці часи складні... А за словами організаторів, які порівнюють майбутній аукціон зі світовими аналогами, цифра в мільйон долларів узагалі мізерна. Чуток щодо другої хвилі кризи тут не бояться.

Найдорожчий лот — робота без назви — триптих відомого українського художника-абстракціоніста Тиберія Сільваші. Її стартова ціна — 60 тисяч доларів. Робота Василя Цаголова «Балерина» з циклу «Лебедине озеро» оцінена в 40 — 50 тис. доларів. Серед фаворитів публіки — полотно Романа Жука «Хамелеони», створене ще 1988 р., вартість якого оцінено в 45 — 60 тис. грн.

«Картину для виставки й аукціону я вибирала не сама, її з мого творчого доробку відібрав куратор і художник Андрій Сидоренко», — розповідає художниця Анна Валієва. Кураторський лот — українське ноу-хау. Уперше роботи молодих художників для аукціону добирав куратор — молодий український художник Андрій Сидоренко. До числа вибраних потрапила й картина молодої художниці Марини Талютто — «3D vision». Робота створювалася методом шовкографії і стала результатом творчих експериментів із «неправильним» відбитком. За словами художниці, ця техніка досить складна, дорога й мало популярна в Україні. Щоб її освоїти, Марина їздила на півроку до Польщі. Також до переліку кураторських лотів потрапили картини молодих художників Анни Валієвої, Олени Науменко, Олексія Бордусова, Альбіни Ялози та ін. Особливістю кураторського лоту є те, що покупець звільняється від виплати аукціонного збору. Так організатори сподіваються привернути увагу громадськості до молодих українських художників.

Передаукціонна виставка триватиме до 24 лютого, а вже наступного дня роботи знайдуть нових господарів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати