Перейти до основного вмісту

На Чорному морі може з'явитися спільний флот

20 січня, 00:00

Начальник генерального штабу армії Туреччини не деталізував, що в якісному та кількісному вимірі являтимуть оті Сили оперативної співпраці Чорноморського регіону. Проте, як повідомила агенція Франс-прес, було оголошено, що командувач цим багатонаціональним угрупованням має призначатись на рік із представників держав регіону за принципом ротації. А самі Сили, зокрема, двічі на рік будуть проводити спільні маневри для відпрацювання рятувальних та природоохоронних операцій.

Ні в Міністерстві оборони, ні в Міністерстві закордонних справ України поки що не зважились на якісь коментарі щодо пропозиції турецьких генералів. Мовляв, замало деталей для оцінки продуктивності і перспективності ідеї Анкари. Проте в зовнішньополітичному відомстві не виключають можливість того, що де-факто ініціативи Туреччини — це продовження процесу, що був ініційований, як кажуть наші дипломати, саме Україною ще минулого року. Тоді в липні в Києві за участю представників шести причорноморських держав пройшли переговори, що мали за мету виробити нові заходи у військово-морській діяльності в Чорному морі.

Для початку причорноморські держави домовились обмінюватись військовою інформацією, запрошувати сусідів на маневри й розвивати співпрацю в морській галузі. Відтак пропозиція Туреччини про створення Сил оперативної співпраці Чорноморського регіону досить логічно вписується в цю схему. Але показово, що начальник генштабу армії Туреччини говорить лише про цілком мирні завдання Сил — рятувальні та природоохоронні — що ніяк не обмежує військову свободу головних антагоністів у акваторії — Росії та Туреччини.

Нові подробиці ініціативи, а також ставлення інших причорноморських держав до побажань Туреччини з'ясуються вже незабаром. 28–29 січня у Анкарі має відбутись зустріч експертів країн Чорноморського регіону з цього приводу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати