Перейти до основного вмісту

На чиєму боці стоятиме "Редут"?

02 жовтня, 00:00

І досі невідомою є точна дата початку запланованих на жовтень українсько-російських військових маневрів у Чорному морі під назвою "Редут". І досі, на відміну від попередніх навчань у цій акваторії - українсько-американського "Сі бризу", легенда про які ширилася щонайменше за півроку до їх проведення - сценарій "Редуту" все ще залишається неузгодженим між його учасниками. Пояснення лише одне - завдання та надії, які Москва та Київ покладають на "Редут", не збігаються.

Для українських військових не проблема - де, коли і якими силами взяти участь у цих навчаннях. Головний біль Міноборони - подати ці маневри так, аби ні серед політичного істеблішменту країни, ні у закордонних партнерів України не виникло сумніву: а чи не є "Редут" першим кроком до того, що ВМСУ будуть приречені на співпрацю з ЧФ на умовах, коли ланцюги військового товариства важать більше, ніж проголошене стратегічне партнерство.

Що ж до росіян, то вони вже оголосити, що за останніми даними до "Редуту" буде залучено 50 кораблів від ЧФ та близько 10 від ВМС України. Тобто, вдвічі більше, ніж брало участь у "Сі бризі". Бажання якісно й кількісно знівелювати враження від "Сі бризу" не дає спокою російським адміралам. Цьому несвідомо підіграють і українські генерали. Начальник Генерального штабу ЗС України Олександр Затинайко повідомив, що на "Редуті" будуть відпрацьовуватися спільні заходи боротьби з морським десантом. Така протидесантна співпраця з Росією на тлі нещодавнього десантування американців на "Сі бризі" виглядає досить двозначно. Мовляв, вдруге американці тут уже не з`являться.

Щоправда, міністр оборони Олександр Кузьмук вважає за краще оперувати поняттями без підтексту: "Першим питанням на навчаннях стоятиме найважливіша для Чорного моря справа - організація пошуково-рятувальної служби". У свою чергу, командувач ЧФ РФ Віктор Кравченко через агенцію "Інтерфакс" розставив дещо інші акценти щодо завдань спільних навчань. За його словами, російсько-українські маневри "матимуть миротворчий характер з елементами бою". Крім цього, "ми покажемо усьому світові й нашим недругам, що в Чорному морі не потрібна присутність третіх країн. Це справа причорноморських держав - проводити тут навчання".

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати