Перейти до основного вмісту

На державному ТБ запанують статутні відносини

12 червня, 00:00

Про створення організаційних умов для розвитку Національної телекомпанії України з обов’язковим урахуванням питань соціального захисту його працівників йшлося на вчорашній зустрічі прем’єр-міністра Анатолія Кінаха з працівниками НТКУ. У ході зустрічі прем’єр-міністр, зокрема, заявив про готовність уряду допомогти працівникам НТКУ в розв’язанні проблеми підвищення зарплати та інших соціальних питань, а також — сприяти процесу технічного переоснащення компанії та завершення будівництва й обладнання апаратно-студійного комплексу НТКУ. Анатолій Кінах підкреслив, що діяльність керівництва НТКУ мусить бути, в першу чергу, спрямована на розв’язання згаданих питань, зазначивши, що новий статут телекомпанії дає можливість розв’язувати їх по-новому. При цьому, на думку прем’єр-міністра, розв’язання соціальних питань працівників НТКУ має бути взаємопов’язаним з підвищенням конкурентноздатності компанії, забезпеченням виробництва більш якісної телепродукції. Анатолій Кінах також зазначив, що вже найближчим часом необхідно затвердити склад наглядової ради НТКУ. Новий статут НТКУ як національної установи спрямовано, зокрема, на те, щоб зняти адміністративно-бюрократичні бар’єри в діяльності компанії і створити більш сприятливі умови для творчої діяльності її працівників, сказав Анатолій Кінах.

Про факт затвердження Кабінетом Міністрів України нового статуту НТКУ інформаційні агентства повідомили на минулому тижні. «День» звернувся до керівництва НТКУ з проханням прокоментувати цю подію: зокрема, розповісти про «програмні» положення нового статуту, і відповісти, чи доведеться у зв’язку із затвердженням цього статуту вносити зміни у діюче законодавство, зокрема до Закону України «Про телебачення та радіомовлення».

Михайло ОХЕНДОВСЬКИЙ, керівник правового управління НТКУ:

— Статут НТКУ, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2002 року, визначає статус НТКУ як державної телеорганізації, яка має статус національного закладу. Цей статус телекомпанії надано Указом Президента України, враховуючи її роль у забезпеченні державної інформаційної політики, відродженні і розвитку національно-культурних традицій українського народу та зважаючи на загальнодержавне і міжнародне значення результатів її діяльності. Виходячи з положень Закону України «Про телебачення і радіомовлення», в постанові Кабінету Міністрів визначено, що НТКУ утримується за кошти державного бюджету України за окремою бюджетною програмою.

Головною метою діяльності телекомпанії відповідно до її статуту є реалізація державної політики у сфері забезпечення прав громадян на свободу думки і слова, на отримання повної, достовірної та оперативної інформації, відкрите і вільне обговорення суспільних питань, а також розроблення і реалізація програмної політики, що відповідає національним інтересам України, створення конкурентоспроможної телевізійної продукції та забезпечення входження України у світовий інформаційний простір. НТКУ діє на підставі ліцензій, що видаються Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, має пріоритетне право на користування державними телемережами. Телекомпанія несе зобов’язання, передбачені Законом України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

Управління телекомпанією здійснюється президентом, який призначається на посаду і звільняється з посади Президентом України.

Затвердження нового статуту НТКУ, звичайно, не потребує прийняття нових нормативних актів або внесення змін у чинне законодавство. Навпаки, статут розроблено і затверджено саме для того, щоб закріпити правовий статус телекомпанії як національного закладу, визначити її завдання, права та обов’язки з урахуванням вимог Конституції України та всіх інших чинних нормативних актів.

ДО РЕЧІ

У ході зустрічі прем’єр-міністр, повідомляє Інтерфакс-Україна, висловив зацікавленість у створенні на УТ-1 програми про діяльність виконавчої влади, яка об’єктивно висвітлювала б роботу уряду та інших владних структур. «Така програма повинна бути спрямована не на формування «пі-ару» влади, а на забезпечення діалогу між суспільством і владними структурами», — заявив А.Кінах, додавши, що діалог повинен вестися постійно, а не тільки напередодні парламентських або президентських виборів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати