Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«На нашу історію кладуть бетонну плиту»

У Києві на Поштовій площі почався безстроковий мітинг за порятунок розкопок
13 жовтня, 11:08
Фото Артема СЛІПАЧУКА, "День"

Міський квартал ХІ—ХІІ століть виявили ще на початку 2015 року під час робіт із реконструкції транспортної розв’язки та самої площі. Археологи розкопали стародавній Боричів узвіз та гирло річки Почайна. Знахідка має велике історичне значення, тому дослідники та небайдужі кияни впевнені: тут треба створити підземний музей.

Але на тому самому місці триває будівництво торговельного центру. Забудовник, компанія «Хенсфорд-Україна», погодився із необхідністю створення музею та виділив у проекті на нього... 100 м2, тоді як усі розкопки займають тисячі квадратних метрів.

Влада переконувала, що пам’ятку буде збережено, і навіть видала припис про заборону будівництва, утім воно продовжилося. На об’єкті неодноразово ставалися обвали ґрунту різних масштабів, шкоди завдавало і будівельне сміття. Поки активісти подавали петицію про захист розкопок, прописували план її реалізації та готували проект для Громадського бюджету, будівельники почали укладати підлогу між першим і другим поверхами майбутнього ТРЦ.

«На нашу історію зверху кладуть бетонну плиту. На наше волевиявлення її кладуть теж. Вона ляже на Боричів узвіз, яким тягли Перуна, на гирло Почайни, в якій хрестили киян. Зупинити це можна тільки рішучими діями», — написала на своїй сторінці у «Фейсбуці» Аннабелла МОРІНА, засновниця громадської організації «Громадський рух «Почайна», одна з ініціаторів створення підземного музею. З 12 жовтня вона оголосила безстроковий мітинг на захист розкопок. До неї вже приєдналася співачка Катя Chilly, яка виконала зі своїми музикантами пісні і на площі, і на території з археологічними знахідками.

Тим часом у мерії вважають, що ситуація під контролем. Заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Спасибко повідомив: «Роботи здійснюються за планом. Приступили до підготовчих робіт із влаштування плити перекриття на відмітці 100,13, яка забезпечує жорсткість і стійкість конструкцій об’єкта. Роботи виконуються методом «up-down». Наразі ведуться археологічні розкопки на відмітці 100,13, як і передбачено проектом».

Спасибко зауважив, що питання стосовно дотримання балансу між будівництвом і розкопками вирішуються у робочому порядку. За його словами, проект ТРЦ розроблений із дотриманням усіх будівельних норм і держстандартів, а роботи із облаштування плити перекриття абсолютно не заважають проводити розкопки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати