На щиті МВФ
слово «кредит» іще не прочитуєтьсяУкраїнська делегація на чолі з першим віце-прем’єром України Юрієм Єхануровим (на фото) на зустрічі у Вашингтоні із представниками керівництва МВФ заявила про важливість «визнання та підтримки» з боку фонду «позитивних зрушень, які відбулися внаслідок реформаторської політики українського уряду», мовиться в повідомленні прес-служби МЗС України.
На зустрічі з керівником Другого європейського департаменту МВФ Джоном Одлінг-Смі українська делегація поінформувала про виконання практично всіх умов МВФ для поновлення кредитування України за програмою розширеного фінансування (EFF). Невиконаним залишається тільки питання скасування експортного митного збору на насіння соняшнику.
У ході зустрічі української делегації з віце-президентом Світового банку Йоганнесом Лінном та директором СБ по Україні та Білорусії Лукою Барбоне сторони «дiйшли згоди» щодо концепції та графіка підготовки нового системного проекту Світового банку в Україні «Позика на структурну перебудову». Крім того, обговорювалися питання поновлення фінансування за проектом реструктуризації вугільної промисловості.
Українська делегація провела також низку зустрічей із керівництвом урядових структур США. Відбулися переговори із заступником державного секретаря США А.Ларсеном, заступником міністра фінансів Е.Труманом, радником віце-президента США з питань національної безпеки Леоном Фертом. Обговорювалися питання стратегії та результати запровадження в Україні економічних реформ, умови продовження співпраці України з МВФ та Світовим банком, проблемні питання двосторонніх відносин, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Завершальним акордом переговорів стала вчорашня зустріч української делегації на чолі з Ю.Єхануровим із главою МВФ Херстом Келлером. Як сказав учора «Дню» прес-секретар першого віце-прем’єра України Геннадій ГАРМАШ , нині у Вашингтоні ніч і про результати цієї зустрічі можна буде дізнатися тільки увечері. На його думку, зустріч, безумовно, відбулась, а от чекати від неї якихось конкретних результатів не випадає, оскільки всі рішення в МВФ, як правило, приймає рада директорів. Г. Гармаш сказав, що іще перед поїздкою повідомлялося, що делегація їде, щоб викласти свої аргументи про те, що немає вагомих причин для непоновлення кредиту. Отож, тепер, вважає Г. Гармаш, ніяких сенсацій не може бути.
Тим часом агентство Blumberg , із посиланням на офіційних представників Світового банку, повідомило, що запровадження Україною нових правил регулювання ринку зерна може поставити під загрозу надання кредитів міжнародними фінансовими організаціями.
«Ми, як і раніше, наполягаємо на тому, що запровадження нових правил є крупномасштабним втручанням уряду в бізнес», — заявив глава українського представництва СБ Грегорі Еджейчак, коментуючи постанову уряду від 20 липня «Про заходи з вдосконалення регулювання ринку зерна».
Офіційні повідомлення старанно обходять цю колізію, хоч МВФ та Світовий банк реконструкції і розвитку, як повідомляє iнтернет-газета ProUA, не так давно попередили Україну, що відновлення державного контролю над ринком зерна ставить під загрозу поновлення реалізації кредитної лінії МВФ на $2,5 млрд. На думку керівництва МВФ та СБРР, підписання документа є свідченням відступу від політики реформування економіки України, повідомляє газета. Охарактеризувала становище в Україні і «Financial Times», вказуючи на те, що в Україні фактично встановлюється жорсткий контроль над експортними операціями та державна монополія на ринку зерна.
В Інтернеті з’явилися також повідомлення про спільний лист, підписаний (17 липня) керiвництвом МВФ, СБРР та послом США в Україні (наявнiсть цього листа «Дню» пiдтвердили в представництвi МВФ i не спростували в посольствi США), в якому йдеться про вельми негативний вплив ситуації на українському ринку зерна на переговори між Україною і МВФ про поновлення кредитної програми EFF, замороженої рік тому. Чому ж про все це мовчать офіційні джерела?
Схоже, після зарубіжної поїздки будь-кому хочеться повернутися в Київ, подібно до древніх, зі щитом. Ось тільки на ньому не видно слова «кредит».