Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На Волині копачі бурштину знищують столітні могили

Ліси біля Костюхнівки, Вовчецька та інших маневицьких сіл стали справжнім «клондайком»
23 грудня, 11:34
ФОТО З САЙТА LISVISNYK.COM.UA

Про це повідомляє керівник державного підприємства «Волинські старожитності» Олексій Златогорський, який проводить дослідження у районі сіл Костюхнівка та Вовчецьк Маневицького району.

На початку вересня 1915 року на Волинь прибули польські легіони у складі австрійсько-угорської армії. На початку листопада запеклі бої тривали саме між Великою Ведмежкою і Костюхнівкою. Узимку у навколишніх лісах легіонери почали будувати землянки з доступних матеріалів — дощок знищених будинків. У Вовчецьку з цією метою навіть розібрали церкву.

У подальшому на волинському Поліссі тривали лише позиційні бої. Активні дії розпочалися 4 червня 1916 року наступом російської армії, відомим як Брусиловський прорив. 4 липня тривали бої під Костюхнівкою. В історії Польщі затятість польських легіонерів стала історичним прикладом мужності та героїзму. Щороку напередодні Дня незалежності Польщі у Костюхнівці запалюють факел і доставляють його у Варшаву. У селі вже кілька років діє центр польської культури, для чого сусідня держава викупила приміщення старої школи. Це приміщення і було споруджене у минулому столітті в ті часи, коли Волинь перебувала у складі Речі Посполитої. Поляки вважають, що саме із Костюхнівки і почалася незалежність їхньої держави, другої Речі Посполитої. Неподалік у лісі є цілий меморіал із похованнями польських легіонерів, та одиночні могили знаходять в усій окрузі.

Наразі ж ліси біля Костюхнівки, Вовчецька та інших маневицьких сіл стали справжнім бурштиновим клондайком. Старі поховання, як виявили археологи, бурштинокопачі просто вимивають помпами... Експедиція державного підприємства «Волинські старожитності» виявила два сторічні поховання у районі сіл Костюхнівка та Лісове, це польські легіонери, і могилу російського воїна, який помер у військовому шпиталі, виявили біля села Комарове. Поховання здійснювали саме 1915 року.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати