Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Надзвичайна... провокація?

Активісти вимагали пільги для пожежників. «Для претензій немає підстав», — переконують у ДСНС
10 вересня, 11:12
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Учора учасники об’єднання «Синдикат» пікетували управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій і навіть залили з порошкового вогнегасника вхід до будівлі. Вимога активістів — надати статус учасника бойових дій рятувальникам, які від початку антитерористичної операції працюють на Донбасі. Відповідне звернення передали представникам ДСНС. Протест відбувався емоційно, з криками і штовханиною. Врешті, правоохоронці затримали декількох активістів «Синдикату».

«16 серпня ми з пожежниками з усієї України протестували під Верховною Радою, — каже колишній пожежник, голова об’єднання «Синдикат» Євген Чепелянський. — Ми вимагали почати реформу ДСНС. Тоді перший заступник голови ДСНС Олег Мельчуцький пообіцяв особисто мені і всім присутнім, що протягом місяця хлопці, які давно гасять пожежі на сході, матимуть статус учасника бойових дій. Але проблему досі не вирішили. За даними наших активістів, близько ста людей із числа працівників ДСНС у Донецькій та Луганській областях досі не мають статусу учасника АТО. Ці люди протягом року на передовій, під обстрілами рятують людей. І ми хочемо, щоб до дня особистого прийому, наприклад, у першого заступника ДСНС, хлопці отримали статус або хоча б почули адекватну відповідь на свої вимоги».

На протест вийшли тільки учасники «Синдикату». Євген Чепелянський пояснив, що пожежників немає, бо у них мала зарплата і щільний графік роботи, тож приїхати на акцію важко. Також, за словами активіста, у Донецькій і Луганській областях чинять тиск на працівників ДСНС, які виступають за реформи у службі, — звільнюють рятувальників і наводять на них наклепи. Тому люди бояться «підстав».

Керівництво ДСНС одразу відреагувало на акцію. Журналістам показали 92 посвідчення учасника бойових дій, які незабаром голова служби особисто передасть рятувальникам із Донецької і Луганської областей. Окрім цього 477 посвідчень вже видали рятувальникам зі всієї України. Документи близько 3500 людей розглядатимуть. «Те, що говорять активісти, абсолютно не відповідає дійсності, — акцентує директор департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС генерал Григорій Марченко. — Щомісяця триває ротація наших працівників на Донбасі, і після їх повернення звідти — процес оформлення статусу учасника бойових дій. Це складний процес. Важливо, щоб до переліку не потрапили випадкові люди. Бо подання надсилають сотні осіб, але не всі є учасниками АТО. Щомісяця списки претендентів на статус погоджують із керівництвом АТО. Кожна людина надає великий пакет документів, оформлення статусу триває місяць-півтора. Люди отримуватимуть посвідчення учасника АТО й надалі. Для претензій немає підстав».

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати