Перейти до основного вмісту

Написані у сталінських таборах

У Тернополі представили твори письменників-політв’язнів
27 лютого, 11:28

У Тернопільській обласній організації Національної спілки письменників України було представлено збірку творів письменників-політв’язнів «Лицарі нескореного духу». Книжка нещодавно побачила світ у Львівському видавництві «Апріорі» за фінансової підтримки уродженця села Чернихівці Збаразького району Зіновія Чернецького, який зараз проживає в Канаді. До збірки увійшли поезії, прозові твори, спогади вихідців із Тернопільщини Олеся Ангелюка, Івана Гнатюка, Григорія Радошівського-Барана, написані в сталінських таборах. «Їхня творчість різна, але всіх об’єднує велика любов до України, рідної мови, здатність до самопожертви заради ідеалів свободи і незалежності та Голгофний шлях політичних в’язнів», — ідеться в передмові. Упорядники збірки — тернопільський письменник Петро Сорока, Любов Гнатюк, Леся Білик, Лідія Іванюк-Ангелюк. Ідея видання книжки «Лицарі нескореного духу» належить голові літературного об’єднання при Тернопільській обласній організації Спілки письменників України Зіновію Кипибіді.

«Івана Гнатюка, Григорія Радошівського-Барана, Олеся Ангелюка я добре знав. Мене дуже цікавила їхня творчість, і, тим паче, це справді були лицарі, які поклали своє життя на олтар літературної діяльності й патріотизму. А Петро Сорока почав збирати матеріали: зв’язався з Лесею Білик, він також знав дружину Ангелюка. І як наслідок, вийшла потужна, цілісна книжка спогадів та літературної творчості письменників», — розповів «Дню» Зіновій Кипибіда.

Збірка письменників-політв’язнів «Лицарі нескореного духу» наразі буде лише в бібліотеках Тернополя і Львова, де Олесь Ангелюк та Іван Гнатюк провели останні роки свого життя.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати