Перейти до основного вмісту

«Нас єднає дух свободи...»

В Інституті філології КНУ ім. Т. Шевченка відзначили День незалежності Болгарії. В центрі уваги учасників заходу — книга «Сестра моя, Софія...» з Бібліотеки «Дня»
22 вересня, 19:34
НАДЗВИЧАЙНИЙ І ПОВНОВАЖНИЙ ПОСОЛ РЕСПУБЛІКИ БОЛГАРІЯ В УКРАЇНІ КРАСІМІР МІНЧЕВ ТА ДОЦЕНТ КАФЕДРИ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ОЛЕНА ЧМИР / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

22 вересня 1908 року у місті Велико-Тирново у церкві Сорока Великомучеників болгарський князь Фердинанд І зачитав «Маніфест про незалежність Болгарії». Незалежну від Османської імперії Болгарію почали називати Болгарським царством, а Фердинанд отримав титул царя.

Щороку 22 вересня Болгарія відзначає День незалежності. В Україні, окрім численної болгарської діаспори, святкують також студенти Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Захід організовує Центр болгарської мови, літератури, історії та культури спільно з Посольством Республіки Болгарія в Україні.



Цього року, як і в попередні роки, студенти кафедри слов’янської філології підготували спеціальну програму. Лунали болгарські та українські народні та популярні пісні, вірші Івана Вазова та Єлисавети Багряної. У заході взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Болгарія в Україні Красімір Мінчев.

Після завершення «музичної» частини доцент кафедри слов’янської філології Олена Чмир представила присутнім новинку з Бібліотеки «Дня» книгу «Сестра моя, Софія...», одним з авторів якої вона є. «Поява такої довгоочікуваної книжки для мене як болгариста виглядає закономірною, — розповідає Олена Чмир. — Популярно, доступною мовою вона доносить до українського читача факти болгарської історії. Важливо, що тут висвітлюються питомо українсько-болгарські зв’язки, які часом важко побачити на фоні імперської історії. Символічно, що це видання з’явилося саме напередодні Дня незалежності Болгарії. Дякую газеті «День» за цю ідею!»





Студенти та викладачі, які брали участь у заході, скористалися можливістю придбати новинку. «Книжка цікава для нас як для майбутніх фахівців-болгаристів, — розповідає студентка третього курсу спеціальності болгарська філологія Анна Головащенко . — І Україні, й Болгарії властивий вільний дух, прагнення до свободи. Обидві країни тривалий час були поневолені, але таки здобули свою незалежність. У книжці представлені важливі знання, які не знайдеш в Інтернеті, і про які мало хто знає».

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати