Наші крилаті ракети здивували США
Цього разу Україна додатково отримає майже 80 мільйонів доларів, які Вашингтон скерував на роззброєння та конверсію стратегічного потенціалу країни.
Програма Колективного зменшення загрози, більш відома як програма Нанна-Лугара щодо знищення стратегічних наступальних озброєнь, є одним із найкращих і успішних, аспектів українсько-американського співробітництва, — зауважив посол США в Україні Стівен Пайфер.
Україна, яка володіла третім у світі за потужністю ядерним арсеналом, упродовж трьох останніх років зайнята практичним знищенням зброї, що за часів СРСР була націлена на США. Із 176 міжконтинентальних ракет на сьогодні ліквідовано 85 ракет типу СС-19 та 115 ракетних шахт.
За словами спеціального координатора програми Колективного зменшення загрози міністерства оборони США Лори Холгейт, додаткова допомога Сполучених Штатів має бути скерована на завершення робіт із ракетами СС-19 і підготовку до ліквідації найсучасніших СС-24 (їх Україна має 46 одиниць), та на утилізацію майже 40 стратегічних бомбардувальників Ту-160 та Ту-95мс. Вона вперше визнала, що США допоможуть Україні також знищити і крилаті ракети, якими оснащені ці літаки. «Йдеться про більш ніж тисячу крилатих ракет». — повідомила Лора Холгейт.
Раніш українські генерали не оприлюднювали точної кількості крилатих ракет, які має Україна, а в спеціалізованих іноземних довідниках наводилась удвічі менша кількість. «Отже, довідники помилялись?» — запитав я у представника міноборони США.
— Коли ми побували у сховищах, де зберігаються ці крилаті ракети, то дійсно були здивовані їхньою справжньою кількістю, — відповіла Лора Холгейт.
... Відтак Україна ще може здивувати США. Залишається лиш дочекатися,
коли ми здивуємо світ не перемогами на фронтах роззброєння, а успіхами
економічного зростання.
Випуск газети №:
№111, (1998)Рубрика
День України