Перейти до основного вмісту

«Нашій країні не вистачає національної збірної...»

Головний редактор «Дня» Лариса ІВШИНА відповіла на запитання студентів-політологів про проблеми сучасного інформаційного простору
23 грудня, 18:43
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Комунікація всередині суспільства, особливо між поколіннями, — один з найсильніших інструментів формування критичної думки. «А що про ті чи інші події думають люди, представники різних верств та поколінь, незалежно від того, є вони відомими, чи ні? Як, наприклад, звичайна молодь, студентство ставиться до проблеми якості інформаційного простору в Україні, того контенту, що споживають, української інформаційної політики загалом?» — нещодавно, спілкуючись зі мною, запитала головна редакторка «Дня» Лариса Івшина.

Це здалося мені дуже цікавою темою для роздумів, і поступово, після опитування своїх знайомих, у мене вже склалося певне бачення і готовий матеріал («День», № 230-231 за 13 грудня 2019 року). Після виходу тексту редакція зацікавилася думками молодих людей (студентів-політологів КНУ імені Т.Г. Шевченка) і вирішила організувати зустріч з Ларисою Олексіївною для живого спілкування на теми, які цікавлять студентів. Ключовими з них були — інформаційний простір, сучасна українська політика, проблеми журналістики та розвитку газети.

ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

«Ми жили в епоху самвидаву, а ви — в епоху перевиробництва інформації, — такими словами головна редакторка розпочала розмову зі студентами. — Картина світу, в якій «День» бачить Україну, дещо відрізняється від того набору, який готують інші медіа. Ми створюємо новини самі».

На думку студентів-політологів, дуже важливо проводити такі зустрічі, адже вони мали багато запитань, які їх турбують: про межі свободи й редакційної політики, нову журналістику, лідерів громадської думки та роль газети у новітній історії.

За словами Лариси Олексіївни, «найгірший ворог — це еліта, навчена колонізатором». І, на жаль, зв’язок між колоніальною свідомістю та нинішнім суспільством вбачається неозброєним оком. Але завдяки таким заходам, як зустрічі з проактивною молоддю, цей світогляд, ця страшна парадигма може змінитися.

У багатьох країнах діалог з молоддю — розповсюджене явище. «Тому ми маємо вчитися у світу, адже всі друзі країни — це ті, що творять якість», — каже Лариса Івшина.

В кінці зустрічі головний редактор «Дня» підкреслила: «Історія творить майбутнє з матеріалу замовника. Нашій країні не вистачає національної збірної, яка б розуміла правила гри, в яку грає». Тож маємо створити власні правила, власну еліту і власне бачення історії. А перший крок до цього — діалог з тими, кому всі ці складові щонайменше цікаві.

Детальніше розмову читайте в новорічному випуску газети.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати