Перейти до основного вмісту

Національна опера сподівається спіймати свою «Жар-птицю»

13 січня, 00:00

21 січня відбудеться перша постановка балету Ігоря Стравинського «Жар-птиця» на київській сцені. Вона здійснюється в рекордно короткі терміни — усього за двадцять днів. Ні, це не «великий почин» і не прагнення відзвітувати до знаменної дати, а жорсткі реалії сьогоднішнього дня й ринкової економіки. Замовник балету — відоме німецьке концертне агентство «Ландграф» — запланувало гастролі з цією прем'єрою театру на кінець січня і лютий. А тут хочеш — не хочеш, а крутися, дотримуйся умов договору. Проте, як вважають постановники, аврал не повинен позначитися на якості спектаклю. Працюють професіонали: хореограф Віктор Литвинов, диригент Володимир Кожухар, художник Марія Левитська, а також виконавці головних партій Олена Філіп'єва, Тетяна Голякова, Дмитро Клявін, Денис Матвієнко, Артем Дацишин і Леонід Сарафанов.

«Дуже хочемо, щоб наша нова версія спектаклю не програла першоджерелу, що стало класикою. Її було показано трупою Сергія Дягілєва під час «Російських сезонів» у Парижі в червні 1910 року, — підкреслив балетмейстер В. Литвинов. — Відкрию маленький секрет. У нас Кощій Безсмертний Дівчину-красуню сприймає як набоковську Лоліту. Ми спробували зробити красиву казку в істинно слов'янському колориті». У музикантів виникли свої труднощі. Довелося звертатися до архівів, щоб знайти ноти в повному авторському обсязі. Більш того, зі ста оркестрантів на гастролі поїде лише половина. Значить — треба встигнути зробити партитури і фонограми, адже на Заході дуже сувора й вимоглива публіка.

І все ж у театрі — піднесений настрій. Таке враження, що в постановочної групи відкрилося друге дихання й колосальні перевантаження на них не впливають: лише перед Новим роком та ж команда випустила прем'єру «Вікінгів» і фактично жодного дня не відпочивала. Зі слів генерального директора театру Петра Чуприни, їх колектив перебудовує свою роботу. Тепер працюють під замовлення, а не за надуманими планами. Він сподівається, що гнучка репертуарна політика дозволить Національній опері України не розгубити кадри, завантажити всіх творчих працівників цікавою роботою, вирішити фінансові проблеми і, найголовніше, радувати глядачів хорошими спектаклями.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати